خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » جزییات خدمات شهرداری تهران به عزاداران در راهپیمایی جاماندگان اربعین

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۹:۲۸

 کد خبر: 5143
 20 بازدید

جزییات خدمات شهرداری تهران به عزاداران در راهپیمایی جاماندگان اربعین

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تمهیداتی را برای سهولت در دسترسی عزاداران حسینی به مسیرهای پیاده‌روی اربعین، امکانات رفاهی و موکب‌ها در نظر گرفته است.

جزییات خدمات شهرداری تهران به عزاداران در راهپیمایی جاماندگان اربعین
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/83345

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تمهیداتی را برای سهولت در دسترسی عزاداران حسینی به مسیرهای پیاده‌روی اربعین، امکانات رفاهی و موکب‌ها در نظر گرفته است.

به گزارش انعکاس آزاد، حمیدرضا خونوئی با اشاره به تخمین حضور بیش از چهار میلیون نفر در راهپیمایی جاماندگان اربعین پیش رو گفت: طول مسیر اصلی ۱۴ کیلومتر از میدان امام حسین(ع) تا حرم شاه عبدالعظیم حسنی(ع) تعیین شده است که البته مشتاقان بسیاری از مسیرهای فرعی نیز به آن می‌پیوندند و حدودا ۲۰ کیلومتر از مسیرهای شهر تهران زیر پای زائرین روز اربعین است. با توجه به اینکه تراکم جمعیت از حدود ظهر روز اربعین در محدوده شهرری به شدت افزایش پیدا می کند، تلاش کردیم که امسال خدمات همه مجموعه‌ها تا اذان مغرب ادامه داشته باشد.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: مردم در مسیر این پیاده‌روی موکب‌های فراوانی را جهت پذیرایی از زائران تدارک خواهند دید. این خدمات توسط هیات‌ها، مساجد، گروه‌های جهادی و نهادهای مردمی ارایه می‌شود. برای دسترسی راحت زائرین به امکانات رفاهی و موکب‌ها در مسیر، سامانه‌ متمرکزی راه‌اندازی شده است و شهروندان می‌توانند فهرست و جزئیات این اماکن و مراکز را در نشانی map.farhangsara.ir مشاهده کنند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری در خصوص موضوع حمل و نقل گفت: در بحث حمل و نقل نیز تمهیدات لازم با مترو، شرکت تاکسیرانی و اتوبوس‌های شهری در خصوص جابه‌جایی مسافران انجام شده است همچنین ایستگاه‌های مترو در طول مسیر امکان برگشت به میدان امام حسین(ع) را فراهم می‌کنند. در مجموع و در مسیر راهپیمایی پنج پارکینگ و توقفگاه تاکسی و اتوبوس در نظر گرفته شده است و ایستگاه‌های مترو واقع در مسیر پیاده‌روی از ابتدا تا انتهای روز اربعین به صورت رایگان در خدمت زائران خواهد بود که تمامی این نقاط از طریق سامانه مذکور، قابل رویت هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، خونوئی اظهارکرد: اگر زائران سوالی درباره بازگشت مسیر، مترو، اتوبوس و مواکب دارند، با شماره ۱۸۳۷ تماس بگیرند. سامانه تلفنی ۱۸۳۷ از روز شنبه ( ۱۱ شهریورماه) از ساعت ۸ تا ۱۷ و در روز اربعین از ساعت ۶ تا ۲۰ پاسخگوی شهروندان در خصوص جزییات برنامه راهپیمایی خواهد بود./ایسنا


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , اخبار ویژه
ارسال دیدگاه

تبلیغات