خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » یکی از اهداف بازرسی کمک و دستگیری از مدیران است نه مچ گیری

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۴:۱۲

 کد خبر: 3572
 12 بازدید

یکی از اهداف بازرسی کمک و دستگیری از مدیران است نه مچ گیری

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور گفت: باید در بازرسی و نظارت نگاه پیشگیرانه داشته باشیم چرا که یکی از اهداف بازرسی کمک و دستگیری از مدیران است نه مچ گیری.

یکی از اهداف بازرسی کمک و دستگیری از مدیران است نه مچ گیری
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/02021

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور گفت: باید در بازرسی و نظارت نگاه پیشگیرانه داشته باشیم چرا که یکی از اهداف بازرسی کمک و دستگیری از مدیران است نه مچ گیری.

به گزارش انعکاس آزاد به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، احمد رحمانیان در مراسم افتتاحیه دوره‌های آموزشی بازرسان جدیدالورود در سال ١٤٠٢ توصیه‌هایی کرد که یکی از آنها مربوط به شناخت دقیق نسبت به مسئله و موضوع مورد بازرسی بود.

وی تاکید کرد: باید مسائل را خوب بشناسیم و حلاجی کنیم و لازمه آن آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به دستگاه‌هاست.

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور بر لزوم شناسایی وظایف اصلی دستگاه‌ها با توجه به شرایط جامعه تاکید کرد و خواستار مطالعه بازرسی‌های گذشته و اخذ نظرات بازرسان صاحب نظر شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت تمرکز بر روی نقاط ضعف و آسیب‌های شناسایی شده در بازرسی‌های گذشته گفت: در این راستا ضرورت دارد که در بازرسی‌ها به موضوعات اساسی و کلان دستگاه‌ها توجه و از پرداختن به مسائل جزئی خودداری شود.

توجه ویژه به منویات رهبر انقلاب برای پیشگیری و مبارزه با فساد، استفاده از نقطه نظرات صاحب نظران و اساتید دانشگاه، توجه به ترک فعل‌ها در کنار سایر موضوعات، شناسایی ساختارهای فسادزا و تمرکز بر روی آنها، بهره گیری از نظر صاحب نظران و نخبگان پیرامون موضوعات بازرسی، تجزیه و تحلیل اطلاعات دستگاه‌ها و داده‌های آماری و همچنین نظارت بر حسن اجرای قوانین مرتبط با پیشگیری و مبارزه با فساد از جمله نکات کلیدی بود که دکتر رحمانیان به آنها اشاره کرد و خواستار توجه به آنها از سوی بازرسان جدید شد.

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به فعالیت سیستم‌های نظارتی درون دستگاه‌ها نیز از بازرسان جدید خواست که اجرای قوانین اساسی به ویژه قوانین مرتبط با حوزه سلامت اداری توجه ویژه داشته باشند و بررسی کنند که دستگاه‌ها در موضوع سامانه‌ای کردن امور و الکترونیکی کردن نظارت‌ها چه اقداماتی انجام داده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه سامانه‌ای کردن امور و حذف ارتباط چهره به چهره در مبارزه با فساد بسیار موثر است خواستار توجه به انتصابات مدیرات و رعایت قوانین و مقررات در این انتصابات شد.

رحمانیان با بیان اینکه باید در بازرسی‌ها نگاه پیشگیرانه باشد، گفت: باید در بازرسی و نظارت نگاه پیشگیرانه داشته باشیم چرا که یکی از اهداف بازرسی کمک و دستگیری از مدیران است نه مچ گیری، نظارت نباید معطوف به حین بازرسی باشد چرا که بر این باوریم نظارت‌های پیشینی و پسینی هم در پیشگیری و حسن جریان امور موثر است.

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور بر لزوم تقویت بیشتر معنویات برای نظارت درونی و همچنین توجه ویژه به موضوع آموزش نیز تاکید کرد و گفت: در مقام بازرسی صرفا باید خداوند را شاهد و ناظر اعمال خود بدانیم و کار برای رضایت خدا باشد چراکه کار برای رضای خداوند، خستگی ناپذیر، بدون توقع مادی، مقامی و پست خیر و برکت را مضاعف و منجر به اصلاح امور جامعه، دستگاه‌ها و کشور می‌شود.

در این مراسم رضا باقریان رئیس مرکز آموزش و پژوهش‌های سلامت اداری و مبارزه با فساد سازمان بازرسی کل کشور نیز موضوعاتی را مطرح کرد./ایسنا


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , اخبار ویژه , اقتصادی , سیاسی
ارسال دیدگاه

تبلیغات