خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » کرملین هشدار داد: ارائه تسلیحات اورانیومی به اوکراین عواقب منفی خواهد داشت

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۳:۳۹

 کد خبر: 5241
 8 بازدید

کرملین هشدار داد: ارائه تسلیحات اورانیومی به اوکراین عواقب منفی خواهد داشت

سخنگوی کرملین هشدار داد که تصمیم واشنگتن برای تامین تسلیحات حاوی اورانیوم ضعیف شده به کی‌یف عواقبی خواهد داشت. او همچنین تاکید کرد روسیه برای روابط با کره شمالی ارزش قائل است و قصد دارد آنها را توسعه دهد.

کرملین هشدار داد: ارائه تسلیحات اورانیومی به اوکراین عواقب منفی خواهد داشت
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/46979

سخنگوی کرملین هشدار داد که تصمیم واشنگتن برای تامین تسلیحات حاوی اورانیوم ضعیف شده به کی‌یف عواقبی خواهد داشت. او همچنین تاکید کرد روسیه برای روابط با کره شمالی ارزش قائل است و قصد دارد آنها را توسعه دهد.

به گزارش انعکاس آزاد ، به نقل از اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز پنجشنبه گفت: تصمیم دولت آمریکا برای تحویل گلوله‌های اورانیوم ضعیف شده به اوکراین عواقب منفی خواهد داشت.

پسکوف به خبرنگاران گفت: البته این مسئولیت کاملاً بر عهده رهبری ایالات متحده است که چنین تصمیمی گرفته است. همه باید از این موضوع آگاه باشند.

وی افزود که استفاده از چنین گلوله‌هایی« پیامدهای بسیار غم انگیز» خواهد داشت.

پسکوف در خصوص روابط روسیه- کره شمالی نیز گفت: روسیه برای روابط با کره شمالی ارزش قائل است و قصد دارد آنها را بدون توجه به نظرات سایر کشورها توسعه دهد.

سخنگوی کرملین در مورد اظهارات آمریکا در مورد همکاری نظامی مسکو و پیونگ یانگ و اینکه کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی قصد دارد به زودی به روسیه سفر کند، گفت: چیزی برای گفتن در این رابطه ندارم، همانطور که قبلاً چیزی برای گفتن وجود نداشت، و اکنون نیز چیزی برای گفتن وجود ندارد. ما روابط خودمان را با پیونگ یانگ داریم. ما برای این روابط ارزش قائل هستیم – این کشور همسایه ماست. و ما، البته به توسعه روابط با آنها بدون توجه به نظرات سایر کشورها ادامه خواهد داد.

او همچنین مانورهای نظامی مشترک ارمنستان و آمریکا را مورد انتقاد قرار داده و گفت این مانورها به ثبات اوضاع در منطقه و تقویت اعتماد متقابل کمک نمی کند.

روز چهارشنبه، وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که این کشور در ماه سپتامبر مانور مشترکی با آمریکا برگزار خواهد کرد. ایروان پیشتر روز پنجشنبه اعلام کرد که باکو نیروهای آذربایجان را در مرز با ارمنستان و قره باغ کوهستانی متمرکز کرده است.

پسکوف گفت: در این شرایط، البته برگزاری چنین رزمایش‌هایی به تثبیت اوضاع کمکی نمی‌کند. روسیه وظایف خود را به عنوان یک ضامن امنیت انجام می‌دهد، روسیه به کار سازنده دقیق و مداوم با ایروان و باکو ادامه می‌دهد.

سخنگوی کرملین در ادامه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه قصد ندارد از طریق ویدئو کنفرانس برای شرکت کنندگان در اجلاس سران گروه ۲۰ سخنرانی کند، همه کارها توسط سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه انجام خواهد شد.

پسکوف در پاسخ به این سوال که آیا پوتین در حال برنامه ریزی یک پیام ویدئویی جداگانه برای شرکت کنندگان در اجلاس G۲۰ است، به خبرنگاران گفت: نه، چیزی برنامه ریزی نشده است. همه کارها توسط وزیر امور خارجه انجام خواهد شد.

نشست سران گروه ۲۰ از ۹ تا ۱۰ سپتامبر در دهلی نو برگزار می شود. لاوروف از روسیه و لی چیانگ نخست وزیر چین ریاست هیئت چینی را بر عهده خواهند داشت./ایسنا


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , جهان
ارسال دیدگاه

تبلیغات