خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » کاهش ۸ تا ۱۲ درجه ای دمای گیلان/ بارش باران تا آخر هفته

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۵:۱۵

 کد خبر: 3692
 7 بازدید

کاهش ۸ تا ۱۲ درجه ای دمای گیلان/ بارش باران تا آخر هفته

آخر هفته ۸ تا ۱۲ درجه دمای گیلان کاهش می یابد.

کاهش ۸ تا ۱۲ درجه ای دمای گیلان/ بارش باران تا آخر هفته
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/76653

آخر هفته ۸ تا ۱۲ درجه دمای گیلان کاهش می یابد.

مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش هشت تا ۱۲ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: این سامانه ناپایدار با رگبار و رعد و برق در ارتفاعات و دامنه ها همراه بوده و موجب وزش باد شدید و مه آلودگی و احتمال تگرگ می شود.

محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، آسمان گیلان را صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد دانست و اظهار کرد: منجیل با ۳۱ درجه سلسیوس و ماسوله با ۲۱ درجه سلسیوس به ترتیب گرم ترین و سردترین نقاط استان هستند.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده فعالیت جریانات جنوبی در منطقه دانست و افزود: طی ۴۸ ساعت آینده آسمانی صاف تا نیمه ابری و افزایش دما و وزش باد گرم به ویژه در دامنه ها و ارتفاعات و پدیده مه در نواحی جلگه ای مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه از عصر و شب فردا فعالیت سامانه بارشی در استان آغاز می شود، خاطرنشان کرد: این سامانه ناپایدار با رگبار و رعد و برق در ارتفاعات و دامنه ها همراه بوده و موجب وزش باد شدید و مه آلودگی و احتمال تگرگ می شود.

دادرس از کاهش هشت تا ۱۲ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: فعالیت این سامانه سرد و بارشی تا پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

وی همچنین از احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و جاری شدن سیلاب موقتی و خسارت به محصولات کشاورزی و برخورد صاعقه خبر داد./ایسنا گیلان


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , گیلان
ارسال دیدگاه

تبلیغات