خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » چرا نجفی در کلانتری چای می‌خورد؟/ پلیس: محمدعلی نجفی از سال ۹۴ مجوز حمل سلاح نداشت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۸ - ۲۰:۳۲

 کد خبر: 361
 13 بازدید

چرا نجفی در کلانتری چای می‌خورد؟/ پلیس: محمدعلی نجفی از سال ۹۴ مجوز حمل سلاح نداشت

رییس پلیس پایتخت جزئیات بیشتری از دستگیری شهردار اسبق تهران به اتهام قتل همسر دومش را تشریح کرد.

چرا نجفی در کلانتری چای می‌خورد؟/ پلیس: محمدعلی نجفی از سال ۹۴ مجوز حمل سلاح نداشت
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/m7zE4
رییس پلیس پایتخت جزئیات بیشتری از دستگیری شهردار اسبق تهران به اتهام قتل همسر دومش را تشریح کرد.
به گزارش انعکاس آزاد، سردار حسین رحیمی در نشست خبری، گفت: به محض اینکه ما با خبر شدیم تمام‌عوامل پلیس اقدامات خود برای شناسایی قاتل را آغاز کرد و در همان دقایق اولیه با توجه به مستندات و مدارک و قرائن و شواهد متوجه شدیم که قتل از طرف ایشان است.
وی ادامه داد: اما با توجه به اطلاعات و شواهدی که از فرزند خوانده، تماس‌ها و راننده‌اش به دست آوردیم نمی‌خواستیم  شرایط طوری شود که به خودش آسیبی برساند.
رحیمی با بیان اینکه شش نقطه که احتمال حضور نجفی در آن می‌رفت را شناسایی کردیم، گفت: یکی از این محل‌ها قم بود. یکی ویلایشان و …. که در نهایت این فرد حوالی ساعت ۱۹ در محدوده خیابان وحدت اسلامی مشاهده شد و در شرایط تردید برای معرفی خود به آگاهی بود که تنها مشاهده و دستگیر شد.
رحیمی با بیان اینکه نجفی هنگام دستگیری تنها بود، گفت: برخی گفتند چرا چایی جلوی این فرد بود؟ ما چایی را برای افسر پرونده و بعد از افطار آوردیم که به ایشان هم داده شد و این رفتار انسانی است.
وی افزود: گفتند چرا کت و شلوار تن آن فرد بود؟ این فیلم‌ها وقتی گرفته شد که متهم تاره خودش را به آگاهی معرفی کرده و در حال توضیح بود.
رییس پلیس پایتخت در مورد سلاح محمدعلی نجفی نیز گفت: این فرد به سبب مسئولیتی که داشته تا سال ۹۴ دارای مجوز حمل سلاح بوده اما محافظ نداشت، اما پس از آن تاریخ این طور نبوده و مجوزی نداشته است.
رحیمی با بیان اینکه قتل ساعت ۱۰ انجام شد، گفت:  متهم به قتل تا حدود یک ساعت پس از وقوع قتل در محل حضور داشته و مدارکش را جمع اوری کرد و پس از آن فرزند این فرد به محل رسیده ومطلع شده. ساعت ۱۲ هم قتل محرز شد و پلیس وارد شد وما در اولین فرصتی که مطلع شدیم و اطلاع رسانی آغاز شد.
رییس پلیس پایتخت در مورد اینکه آیا تیر کمونه کرده و به پای نجفی برخورد کرده است؟ گفت: این موضوع کذب است وی هیچ‌ مجروحیتی نداشت، اما لباس خونی بوده است.
وی درباره دلیل سفر نجفی به قم نیز گفت: نجفی بعد از خروج از خانه رفته قم سرمزار پدرش و برگشته که دستگیر شده است.
سردار رحیمی با بیان اینکه مرتباً اعلام می‌کنیم که برخوردها و رفتارمان باید همواره با رافت توام با اقتدار باشد گفت: البته به همان نسبت محکم برخورد می‌کنیم و فرد را بلافاصله در خیابان دستگیر می کنیم. شما همین فیلم را دیدید در حالی که با سایر متهمین هم رفتارمان تقریباً همین است و هیچ فرقی نمی کند؛ حالا این را تلویزیون نشان داده و مردم دیده‌اند.
وی افزود: به مردم اعلام می کنیم که واقعاً پلیس امروز رفتارهایی که شاید چندین سال قبل بوده و ذهینتی هایی بوجود آمده ندارد و اکنون اینطور نیست و رفتار پلیس بر مبنای قانون، اسلام و شرع است.
رییس پلیس پایتخت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه “پلیس با نجفی، که مرتکب قتل شده دست داده اما ما چنین رفتاری در رابطه با دیگر متهمان ندیده‌ایم” گفت: ایشان هنگام رفتن به بازداشتگاه دستش را جلو می‌برد که با پلیس دست بدهد. در آن زمان بازجویی مقدماتی انجام شده و حول و حوش ساعت ۱۰ شب بوده است و مراحل بعدی پیگیری دنبال می‌شده است. ایشان دستش را دراز کرده و دست داده و پلیس هم دست داده است.
رحیمی درباره علت به دست گرفتن اسلحه قاتل توسط خبرنگار صداوسیما نیز گفت: این اتفاق زمانی افتاده که جرم محرز و تمام شده است. اینکه به وسایل و مدارک صحنه جرم نباید دست زد مربوط به قبل از زمان اثبات جرم است در حالی که اقدام خبرنگار بعد از اثبات جرم و اعتراف صریح به قتل از سوی ایشان انجام شده و دیگر نیازی نیست بگوییم نباید به آلت قتاله دست زد.
وی درباره اطلاع رسانی‌های انجام شده در این زمینه نیز اظهار کرد: از اولین لحظه به شما اطلاع رسانی کردیم.
رحیمی در پاسخ به اینکه آیا واقعاً خیانتی در کار بوده است یا خیر؟ گفت: آن چیزی که مطرح است مشکلات و اختلافات خانوادگی بوده و ایشان گویا از این وضعیت خانوادگی و آزارو اذیت‌هایی که می‌شده به سطوح آمده است.
وی در پاسخ به اینکه آیا وی قصد داشته از قبل این کار را بکند؟ گفت: این دو شب قبل هم درگیری شدیدی داشته‌اند و گویا صبح ساعت ۹ این تصمیم را گرفته است.

 


برچسب ها : , ,
دسته بندی : آخرین_اخبار , اجتماعی , اخبار ویژه اسلایدر
ارسال دیدگاه

تبلیغات