خبرهای ویژه

» توسعه شهری » پیام شهردار رشت به مناسبت فرا رسیدن شب یلدا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ - ۱۷:۴۷

 کد خبر: 1854
 9 بازدید

پیام شهردار رشت به مناسبت فرا رسیدن شب یلدا

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، دکتر ناصر حاج محمدی طی پیامی فرا رسیدن شب یلدا را تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل می باشد: (( بسمه تعالی)) در یلدا و شب چله مهرورزی را سرلوحه کار قرار دهیم یلدا یکی از جشن های بزرگ و کهن ایرانی […]

پیام شهردار رشت به مناسبت فرا رسیدن شب یلدا
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/43993

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، دکتر ناصر حاج محمدی طی پیامی فرا رسیدن شب یلدا را تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل می باشد:

(( بسمه تعالی))

در یلدا و شب چله مهرورزی را سرلوحه کار قرار دهیم

یلدا یکی از جشن های بزرگ و کهن ایرانی است که ایرانیان از قدیم طولانی ترین شب سال را با دور هم نشینی و صحبت و گفت و گو در باره دوستی ها و مهربانی ها می گذرانند و این شب را به عنوان نماد طولانی ترین شب سال و آغاز فصل زمستان گرامی می داشتند.

از همان هنگام جشن های ایران این پیام را به تاریخ داده که ایرانیان ژرف اندیش، دقیق نگر و طبیعت گرا هستند از این رو جشن ها و آیین های خود را مطابق با طبیعت و گردش مدار هستی منطبق می کنند.

همچنین هموطنان ما همواره تلاش کرده اند در هر فرصت، این امکان را برای خود به وجود آورند تا مهربانی ها را مورد توجه قرار دهند و یلدا هم بهانه ای برای مهرورزی و نیک اندیشی بوده و هست.

امیدوارم شهروندان رشت با بهترین حال و با زیباترین لحظات، شب چله امسال را سپری کنند و با عشق و محبت، مهربانی و مهرورزی کنند.

ناصر حاج محمدی

شهردار رشت


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : توسعه شهری
ارسال دیدگاه

تبلیغات