خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » پاکسازی روزانه گیاه مهاجم سنبل آبی از تالاب عینک به وسیله شهرداری رشت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۸:۵۴

 کد خبر: 1982
 12 بازدید

پاکسازی روزانه گیاه مهاجم سنبل آبی از تالاب عینک به وسیله شهرداری رشت

رییس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت گفت: سنبل آبی مهمترین علف هرز آبی و پرهزینه ترین علف هرز جهان است که به علت زیبایی و معرفی آن به عنوان گیاه زینتی به سرعت در حال تکثیر بوده و بسیاری از مردم از مضرات و خطرات آن آگاهی ندارند.

پاکسازی روزانه گیاه مهاجم سنبل آبی از تالاب عینک به وسیله شهرداری رشت
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/81039
رییس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت گفت: سنبل آبی مهمترین علف هرز آبی و پرهزینه ترین علف هرز جهان است که به علت زیبایی و معرفی آن به عنوان گیاه زینتی به سرعت در حال تکثیر بوده و بسیاری از مردم از مضرات و خطرات آن آگاهی ندارند .

به گزارش انعکاس آزاد، محمدباقر بشردانش رییس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت با بیان مضرات گیاه سنبل آبی در محدوده های تالابی اظهار کرد: سنبل آبی مهمترین علف هرز آبی و پرهزینه ترین علف هرز جهان است که به علت زیبایی و معرفی آن به عنوان گیاه زینتی به سرعت در حال تکثیر بوده و بسیاری از مردم از مضرات و خطرات آن آگاهی ندارند.

وی ادامه داد: این گیاه مهاجم زمانی که وارد اکوسیستم آبی می شود در مدت دو هفته می تواند جمعیت خود را به میزان دو برابر افزایش دهد و یک بوته با ۲۰ گل می تواند سه هزار دانه تولید کرده و هر دانه ی این گیاه مهاجم بین ۵ تا ۲۷ سال قابلیت زنده ماندن دارد.

وی با بیان اینکه رشد و تکثیر این گیاه موجب تخریب اکوسیستم تالاب و جلوگیری از رشد و نمو دیگر گیاهان و خشک شدن پهنه های آبی می شود، تاکید کرد: به دلیل مضرات فراوان این گیاه پاکسازی سنبل آبی از سال های گذشته به طور جدی در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون به صورت روزانه جمع آوری آن از تالاب عینک به وسیله تیم های حوزه معاونت فنی و اجرایی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت انجام می شود.

بشردانش سپس تصریح کرد: برای ریشه کنی این گیاه باید به طور مستمر عملیات پاکسازی انجام شود تا از تکثیر آن به دیگر قسمت های تالاب جلوگیری گردد.

گفتنی است تالاب عینک رشت با وجود پاکسازی دوره ای این تالاب از گیاه سنبل آبی مجدداً با رشد این گیاه مهاجم روبه رو شده که به همین دلیل برنامه ی روزانه پاکسازی آن در تالاب عینک در دستور کار قرار گرفته است.

 

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , توسعه شهری
ارسال دیدگاه

تبلیغات