خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » واکنش آمریکا به پرتاب ماهواره «نور ۳» توسط سپاه پاسداران

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۴:۰۴

 کد خبر: 5476
 12 بازدید

واکنش آمریکا به پرتاب ماهواره «نور ۳» توسط سپاه پاسداران

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری با مطرح کردن ادعایی درباره برنامه موشکی ایران، به پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره «نور۳» واکنش نشان داد.

واکنش آمریکا به پرتاب ماهواره «نور ۳» توسط سپاه پاسداران
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/14974

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری با مطرح کردن ادعایی درباره برنامه موشکی ایران، به پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره «نور۳» واکنش نشان داد.

به گزارش انعکاس آزاد ، متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری در پاسخ به این که چه نظری درباره پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نور ۳ با ماهواره‌بر «قاصد» و توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران دارد، گفت: ما گزارش‌ها درباره پرتاب یک ماهواره توسط ایران را دیده‌ایم. ما مدت‌هاست که نگرانی‌هایمان را درباره برنامه ایران برای آزمایش پرتابگرها به روشنی اعلام کرده‌ایم؛ این برنامه راهی برای توسعه سامانه موشک‌های دوربردتر آن‌هاست. فناروی‌های به کار رفته در ماهواره‌برها شبیه و جایگزین فناوری‌ای است که در موشک‌های بالستیک اسفتاده می‌شود.

میلر در ادامه درباره برنامه موشکی ایران مدعی شد: تداوم توسعه برنامه موشکی ایران، تهدیدی جدی برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی ایجاد می‌کند و یک نگرانی قابل توجه در زمینه منع اشاعه تسلیحات اتمی است.

او گفت: همان طور که پیشتر گفته‌ام، ما در زمینه منع اشاعه تسلیحات اتمی برخی ابزارها، از جمله تحریم‌ها را در اختیار داریم تا مانع توسعه بیشتر برنامه موشکی ایران و توانمندی آن برای اشاعه موشک‌ها و فناوری مرتبط با آن به دیگران شویم.

ادعای میلر درباره برنامه موشکی ایران در حالی مطرح می‌شود که توانمندی‌های ایران در زمینه دفاع موشکی ایران با وجود تحریم‌های گسترده علیه آن، با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی، از جمله دانش نخبگان پیشرفته‌تر از گذشته و نشان‌دهنده خودکفایی ایران در این زمینه است.

مقامات ایران بارها تاکید کرده‌اند که توان دفاعی ایران، از جمله برنامه موشکی آن قابل مذاکره نیست.

سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره پرتاب ماهواره نور۳ گفت: طبیعتا ما از مجموعه دریافت‌ها و محصولاتی که این ماهواره از سطح زمین برداشت می‌کند و برای تکمیل نیازمندی‌های اطلاعاتی سپاه منتشر می‌کند بهره‌مند خواهیم شد.

فرمانده کل سپاه همچنین گفت: این ماهواره و پرتاب آن در امتداد نقشه راه پرتاب ماهواره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که به شکل زنجیره‌ای در هر مرحله پدیده‌های جدیدتر و مدرن‌تری دست پیدا می‌کنیم. این ماهواره نسبت به نور ۲ تقریبا ۷ کیلوگرم سنگین‌تر است و تجهیزات تصویربرداری که روی آن تعبیه شده از کیفیت و دقت مناسب‌تری برخوردار است و یکی از حلقه‌های زنجیره ماهواره ما را کامل می‌کند./ایسنا

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , جهان
ارسال دیدگاه

تبلیغات