به گزارش انعکاس آزاد، مردی سال ۹۶ با متوقف‌کردن ماشین گشت پلیس از مأموران درخواست کمک کرد و گفت دو زن او را ربوده‌ و اخاذی کرده‌اند. این مرد به مأموران گفت که دو زن در حال حاضر در ماشین هستند و علاوه بر اینکه از او پول گرفته‌اند، فیلم مستهجن نیز تهیه و تهدید به آبروریزی کرده‌اند.

 

عکس تیتر 2 (3)

مأموران گشت با دستگیری دو زن آنها را به کلانتری انتقال دادند و تحقیقات درباره ادعای مرد شاکی آغاز شد. در همان ابتدای بررسی‌ها مشخص شد این مادر و دختر با همکاری دو نفر دیگر دست به این اخاذی‌ها می‌زدند. با دستگیری هر چهار متهم و شناسایی پنج شاکی و تکمیل تحقیقات، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده و شعبه ۷ مسئول رسیدگی به این پرونده شد. روز گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار شد. در ابتدای جلسه کیفرخواست را خواند و گفت: متهمان نسرین ۵۰ساله و فرزندانش نرگس متولد ۶۵، ساسان متولد ۶۹ و نازی متولد ۷۳ همگی متهم هستند با گول‌زدن مردان از آنها اخاذی می‌کردند.

بر اساس کیفرخواست، نسرین و نرگس متهم به پنج فقره مشارکت در آدم‌ربایی، سرقت مقرون به آزار و توهین و فحاشی و رابطه نامشروع هستند و ساسان و نازی هم متهم به پنج فقره معاونت در آدم‌ربایی و سرقت و فحاشی و ضرب و جرح هستند. ساسان دو فقره سابقه کیفری سرقت و درگیری نیز دارد. در ادامه سه نفر از شکات در جایگاه قرار گرفتند و شکایت خود را مطرح کردند. اولین شاکی گفت: من یک ماشین شاسی‌بلند داشتم دو خانم که نرگس و نسرین بودند، دست بلند کردند من متوقف شدم و سوارشان کردم.

آنها درددل را شروع کردند بعد گفتند به خانه ما بیا و زندگی ما را ببین. ما آدم بدی نیستیم بیا و کمک کن. من به قصد کمک رفتم اما یک‌دفعه حمله کردند و لباس‌هایم را در آوردند و فیلم گرفتند. آنها کتکم زدند و موجودی کارت عابربانک من را خالی کردند و کارت را به من دادند و بعد رهایم کردند. من هم آن زمان از ترس آبرویم شکایت نکردم. سپس دیگر شاکی پرونده در جایگاه قرار گرفت. او گفت: آنها خودشان را مأمور مبارزه با مواد مخدر معرفی کردند و گفتند باید چند سؤال بپرسند. من را به خانه‌شان بردند و بعد لباسم را درآوردند و فیلم گرفتند و حسابی کتکم زدند و هر چه پول داشتم گرفتند. می‌خواستند بازهم پول بگیرند با هم از خانه بیرون آمدیم و من پلیس را دیدم و کمک خواستم.

شاکی سوم روایت دیگری داشت. او گفت: به من پیشنهاد رابطه نامشروع دادند و من قبول کردم و برای رابطه رفتم. در خانه لباسم را که در آوردم فیلم گرفتند و کتک زدند و پول گرفتند و بعد اجازه دادند بروم.

سپس نسرین، متهم ردیف اول، در جایگاه قرار گرفت. او گفت: من شوهر ندارم. طلاق گرفته‌ام و آرایشگر هستم و خرجی بچه‌هایم را می‌دهم. برای کمک به دخترم قبول کردم کنار او باشم. هر کاری بود ساسان و نرگس کردند. من و نازی نقشی نداشتیم اما همه جرم آنها را گردن می‌گیرم تا بچه‌هایم را آزاد کنید. سپس نوبت به نرگس رسید. او گفت: شوهر دومم که به صورت صیغه‌ای با او ازدواج کرده ‌بودم، به دلیل مهریه زن اولش در زندان بود و از من خواست با وثیقه او را آزاد کنم. من هم یک ماهی می‌شد که به شیشه معتاد شده بودم. نمی‌توانستم ۳۰ میلیون تومان را جور کنم.

یک روز از آرایشگاه بیرون آمدم سولاریوم کرده ‌بودم و تیپ خیلی شیکی داشتم. یک ماشین شاسی‌بلند جلوی من توقف کرد و وقتی که سوار شدم، مرد راننده ۱۰ میلیون چک به من داد و خواست با من رابطه داشته باشد و بعد هم یک نامه امضا کرد که چک را خودش داده ‌است. من قبول نکردم با او رابطه داشته‌ باشم. گفتم شوهرم را دوست دارم. اصرار کرد و به خانه ما آمد. من چک را گرفتم اما با او رابطه‌ای نداشتم چون برادرم متوجه شد و او را از خانه بیرون کرد. همین شد که به فکر این افتادم وثیقه شوهرم را این‌طور تأمین کنم.

من با پنج نفر این کار را کردم و وثیقه را فراهم و شوهرم را آزاد کردم اما فردایش خودم دستگیر شدم و حالا او آزاد است و من در زندان. نازی هم گفت: من را به اتهام تهیه فیلم مستهجن در دادگاه انقلاب هم محاکمه کردند و پنج سال حبس دادند در حالی که من به‌دروغ گوشی دستم می‌گرفتم و هیچ فیلمی تهیه نشد و هیچ مدرکی هم نیست. من در آن زمان نوجوان و محصل بودم و برای کمک به خواهرم این کار را کردم. سپس ساسان در جایگاه قرار گرفت. او هم اتهام را قبول کرد و گفت برای کمک به خواهرش این کار را کرده است و یکی از شکات را زده چون قصد داشته به خواهر کوچکش تجاوز کند. سپس دادگاه ادامه رسیدگی را برای بررسی رابطه نامشروع غیرعلنی کرد و با پایان جلسه دادگاه قضات وارد شور شدند./رکنا