خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » مشاور وزیر کشور در جلسه بررسی پروژه های پسماند شهر رشت

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۵:۴۳

 کد خبر: 5077
 10 بازدید

مشاور وزیر کشور در جلسه بررسی پروژه های پسماند شهر رشت

تحرک جدی در امر زیست محیطی گیلان اتفاق افتاده است.

مشاور وزیر کشور در جلسه بررسی پروژه های پسماند شهر رشت
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/61644
تحرک جدی در امر زیست محیطی گیلان اتفاق افتاده است.

به گزارش انعکاس آزاد، حمیدرضا طهوری امروز شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ در جلسه بررسی پروژه های پسماند شهر رشت که با حضور احمدی مدیرکل پسماند سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور، مسعود کاظمی معاون امور عمرانی استاندار گیلان، محمدحسین واثق کارگرنیا رئیس شورا و سید شمس شفیعی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر و رحیم شوقی شهردار در محل شرکت کود آلی گیلان برگزار شد: اظهار کرد: با توجه به جدیت فعالیت در لندفیل سراوان، تصفیه شیرابه و احداث کارخانه زباله سوز تحرک جدید و جدی در امر زیست محیطی گیلان اتفاق افتاده است.
وی بر تلاش تمام مجموعه ها در برطرف کردن معضل پسماند گیلان تاکید کرد و افزود: فضای با ثباتی در شهرداری رشت مشاهده می شود و این امر به ظرفیت و فضای ایجاد شده برای برطرف کردن معضل پسماند تاثیرگذار است.
استان های شمالی جای تجربه جدید در معضل پسماند نیست
مدیرکل پسماند سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور نیز در جلسه مذکور از اختصاص آخرین مرحله اعتبارات سال ۱۴۰۱ برای اجرای پروژه لندفیل سراوان رشت خبر داد و گفت:با توجه به وعده سازمان برنامه و بودجه تلاش می شود اعتبارات سال جاری نیز به موقع پرداخت شود.
احمدی با بیان اینکه سعی و خطا در شهرداری ها قابل قبول نیست، تصریح کرد: استان های شمالی جای تجربه جدید در برطرف کردن معضل پسماند نیست.
۴ خط پردازش در کارخانه کود آلی گیلان راه اندازی می شود
شهردار رشت نیز در جلسه بررسی پروژه های پسماند این شهر با اشاره به انعقاد قرارداد پروژه لندفیل سراوان رشت در شهریور سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: پروژه مذکور با سرعت خوبی در حال انجام است و ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
رحیم شوقی از اتمام پروژه بهسازی دفنگاه سراوان رشت در ماه های آینده خبر داد و افزود: پس از سال ها معضل پسماند سراوان به سمت مسیر حل شدن خواهد رفت
وی با بیان اینکه راه اندازی خطوط جدید پردازش در کارخانه کود آلی در دست اقدام است، تصریح کرد: دو خط قدیمی کارخانه بروزرسانی شده و دو خط جدید نیز راه اندازی می شود و با این روند امکان پردازش بخش زیادی از پسماند شهر رشت در کارخانه کود آلی امکان‌پذیر است.
شهردار رشت به احداث کارخانه زباله سوز اشاره کرد و یادآور شد: سالن کارخانه مذکور مطابق قرارداد ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
شوقی از رایزنی در راستای اختصاص تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی به کارخانه زباله سوز رشت خبر داد و بیان کرد: تسهیلات مذکور در قالب ۲۰ میلیون دلار ارزی و ۴۰۰ میلیون تومان ریالی اختصاص می یابد.
 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , توسعه شهری
ارسال دیدگاه

تبلیغات