خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » مراقب “لاله واژگون” باشیم

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۴:۲۶

 کد خبر: 3968
 6 بازدید

مراقب “لاله واژگون” باشیم

رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه “لاله واژگون” نیاز به مراقبت دارد، گفت: با افرادی که اقدام به چیدن و فروش لاله واژگون کنند، برخورد جدی می‌شود. وحید عزیزی در گفت و گو با انعکاس آزاد، با اشاره به تحت حفاظت بودن لاله واژگون در استان، […]

مراقب “لاله واژگون” باشیم
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/42345

رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه “لاله واژگون” نیاز به مراقبت دارد، گفت: با افرادی که اقدام به چیدن و فروش لاله واژگون کنند، برخورد جدی می‌شود.

وحید عزیزی در گفت و گو با انعکاس آزاد، با اشاره به تحت حفاظت بودن لاله واژگون در استان، گفت: آموزش و اخطارهای لازم را به مردم محلی برای حفاظت از لاله واژگون داده ایم.

عزیزی افزود: همچنین برای حفاظت از لاله واژگون، در رویشگاه های این گونه  گیاهی اعلام قُرُق کرده و اجازه  ورود دام را برای چرا نمی‌دهیم.

رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه چیدن  لاله واژگون نابودی این گونه گیاهی را در پی دارد، از مردم استان خواست مراقب این گونه در معرض خطر انقراض باشند و از چیدن آن خودداری کنند.

عزیزی افزود: با کندن لاله واژگون، پیاز و ساقه اصلی گیاه هم کنده می شود و در نهایت گیاه اصلی به طور کامل از بین می‌رود.

وی یادآور شد: چیدن این گل برای نگهداری در منزل به هیچ عنوان توصیه نمی شود، چون عمر گل لاله واژگون کوتاه است و خیلی زود از بین می‌رود.

عزیزی با تاکید بر اینکه خرید و فروش لاله واژگون در بازار تخلف است، گفت: با افرادی که بخواهند لاله واژگون خرید و فروش کنند، برخورد جدی می‌شود.

وی سپس وضعیت حال حاضر رویشگاه‌های لاله واژگون را در استان خوب ارزیابی کرد و افزود: با کارهای حفاظتی که انجام شده، این گونه مهم گیاهی هم اکنون سیر انقراضی ندارد.

عزیزی عمده رویشگاه لاله واژگون در استان را ارتفاعات شهرستان دالاهو عنوان کرد و افزود: در شهرستانهای روانسر، سنقروکلیایی و صحنه هم لاله واژگون می‌روید.

عزیزی اردیبهشت ماه را فصل گل‌دهی لاله واژگون در زیستگاه‌های استان عنوان کرد و افزود: مدت گل دهی این گونه گیاهی کوتاه بوده و نهایتا تا اواخر خرداد گل‌دهی دارد./ایسنا

مراقب "لاله واژگون" باشیم


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , اجتماعی
ارسال دیدگاه

تبلیغات