خبرهای ویژه

» توسعه شهری » شهردار رشت : ۹ دی سال ۱۳۸۸ فصل‌ الخطاب جامعه اسلامی

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۸:۵۷

 کد خبر: 2985
 7 بازدید

شهردار رشت : ۹ دی سال ۱۳۸۸ فصل‌ الخطاب جامعه اسلامی

سید امیر حسین علوی شهردار رشت طی پیامی فرا رسیدن ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت را تبریک گفت.

شهردار رشت : ۹ دی سال ۱۳۸۸ فصل‌ الخطاب جامعه اسلامی
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/81196

سید امیر حسین علوی شهردار رشت طی پیامی فرا رسیدن ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت را تبریک گفت.

به گزارش  انعکاس آزاد به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت – در متن این پیام آمده است :

بسمه تعالی

وقتی آیه‌ی دوم سوره عنکبوت “أحسب الناس أن یترکوا أن یَقولوا آمنّا و هُم لایفتنون” نازل شد حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) از رسول خدا معنای اجتماعی فتنه را پرسید که ایشان فرمودند: فتنه وقتی است که حقیقت دچار ابهام شده باشد.

انقلاب اسلامی ایران حداقل در چهل سال اخیر فراز و نشیب‌ها و فتنه‌های زیادی را به خود دید و از سر گذراند و تاریخ این مرز و بوم شاهد بود که چگونه بسیاری به خاطر پست و مادیات از امام امت و نهایتا انقلاب بریدند اما نهم دی حقیقتا یکی از نقاط اوج حیات مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی بود که روح تازه‌ای را به کالبد جامعه و انقلاب تزریق کرد.

برگ برنده و مؤلفه‌ای که در سال ۱۳۸۸ و در آن فضای غبارآلود که جماعتی در حال سوء استفاده و تلاش برای عملی کردن منویات ناصوابشان بودند، مانع عملی شدن فتنه و وخیم شدن اوضاع و خرابکاری شد. بصیرت با مسئولیت قاطبه ملت و همراهی امت با ولایت‌ فقیه بود.

سالروز نهم دی که مردم شهید پرور، بصیر و ولایتمدار گیلان یک روز زودتر آن را در هشتم دی سال ۱۳۸۸ پاس داشتند برای جامعه اسلامی ما و نظام حقیقتا یک شاخص و البته فصل‌ الخطاب محسوب می‌شود، شاخصی که عیار سنجش حال و روز بسیاری از خواص جامعه قرار گرفت. بنابراین باید این روز را برای همیشه در حافظه تاریخی و نگاه خود محفوظ بداریم.

اینجانب لازم و بر خود واجب می‌دانم که پیش از هر چیز ابتدا حمد الهی را به جا بیاورم و سپس از مردم عزیز کشورمان و مردم قدرشناس و ولایتمدار گیلان به خاطر حرکت عظیم حماسه‌ گونه‌‌شان در هشتم و نهم دی و استقامت‌شان پای آرمانهای امام و انقلاب و نائب امام زمان (عج) امام خامنه‌ای عزیز حفظ‌ الله تشکر و سپاسگزاری کنم و در پایان نیز سخنم را با فرمایشی گهربار از حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) در خطبه‌ی ۱۷۳ نهج‌البلاغه به پایان می‌رسانم که فرمودند؛ این پرچم را تنها کسانی می‌توانند بر دوش بگیرند که اهل بینش، پایداری و آگاه به مواضع حق باشند”

سید امیر حسین علوی

شهردار رشت

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : توسعه شهری
ارسال دیدگاه

تبلیغات