خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » شهردار رشت تاکید کرد: لزوم تبدیل سازمان های هزینه ساز به سازمان های درآمد زا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۵:۵۹

 کد خبر: 2169
 10 بازدید

شهردار رشت تاکید کرد: لزوم تبدیل سازمان های هزینه ساز به سازمان های درآمد زا

شهردار رشت گفت: این سازمان ها باید به سازمان های درآمد زا تبدیل شوند تا‌ بتوانند به اداره امورات‌خود بپردازند.

شهردار رشت تاکید کرد: لزوم تبدیل سازمان های هزینه ساز به سازمان های درآمد زا
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/86170
به گزارش انعکاس آزاد، شهردار رشت در نشست با سازمان های وابسته به شهرداری اظهار کرد: تمرکز در آمد در مرکز به صورت خزانه داری کل و همچنین انجام معاملات متوسط و عمده، موجب شد که شهرداری شیوه‌ نامه جدیدی برای چگونگی معاملات جزئی و متوسط تنظیم کند.
ناصرحاج محمدی بابیان اینکه توکن های مربوط به کارپردازی ها جمع آوری شده است گفت: در حال حاضر شهرداری رشت از یک توکن بهره می برد که آن نیز توسط شهردار به مسئول مربوطه سپرده شده است.
وی افزود: تمام معاملات متوسط و عمده بر اساس مقررات مالی و معاملاتی درحال انجام است. شهردار رشت با بیان اینکه ماده ۱۴ پس از این فقط بر موارد ضروری اعمال می شود،خاطرنشان کرد: اعمال نشدن این قانون در زمان لازم، می توانست مشکلات فراوانی برای شهرداری ایجاد کند. حاج محمدی از شفافیت مالی در امسال خبر داد و با اشاره به هزینه ساز بودن برخی سازمان های شهرداری گفت: این سازمان ها باید به سازمان های درآمد زا تبدیل شوند تا‌ بتوانند به اداره امورات‌خود بپردازند. وی تصریح کرد: ساختار و شکل تمامی سازمان های وابسته به شهرداری، واحد بوده و پیش از این، شهرداری این سازمان ها را به عنوان سازمان های سیاست گذار معرفی کرده بود. شهردار رشت ادامه داد: این در حالیست که سیاست گذاری در حوزه معاونت های شهرداری انجام می شود و سازما‌ن ها فقط مجری بوده و مجری نمی تواند سیاست‌گذار و تصمیم گیر باشد. حاج محمدی تصریح کرد: مناطق شهرداری ناظر مقیم، تسهیل گر امورات و جریان ها هستند. گفتنی است رؤسای سازمان ها، معاون خدمات شهر، مدیر ارتباطات و امور بین الملل، مدیر حوزه شهردار و مدیر مالی، در این نشست حضور داشتند.           

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , توسعه شهری
ارسال دیدگاه

تبلیغات