خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » سنگ علی کریمی زیر پای لنگ سپیدرود رشت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۲۰:۲۱

 کد خبر: 552
 13 بازدید

سنگ علی کریمی زیر پای لنگ سپیدرود رشت

سپیدرود رشت با اینکه به لیگ دسته اول سقوط کرده همچنان خریدار دارد اما شروط سنگین مالی علی کریمی تمام خریداران را فراری می‌دهد.

سنگ علی کریمی زیر پای لنگ سپیدرود رشت
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/71459

سپیدرود رشت با اینکه به لیگ دسته اول سقوط کرده همچنان خریدار دارد اما شروط سنگین مالی علی کریمی تمام خریداران را فراری می‌دهد.

به گزارش انعکاس آزاد، در فاصله کمتر از ۴۰ روز تا آغاز مسابقات لیگ دسته اول آزادگان همچنان تکلیف مساله مالکیتی باشگاه سپیدرود رشت نامشخص است و با اخبار ضد و نقیضی که از پیرامون این باشگاه به گوش می‌رسد ظاهراً قرار هم نیست به این زودی‌ها مساله حل شود.

سپیدرود در هفته پایانی لیگ برتر، سقوطش به لیگ دسته اول قطعی شد و این در حالی بود که علی کریمی مالک این باشگاه در فاصله ۱۰ هفته به پایان مسابقات با بی‌مسئولیتی محض، تیمش را در لبه پرتگاه سقوط رها کرد تا از روی ناچاری اداره امور سپیدرود رشت به شخصی به نام کیومرث بیات واگذار شود.

در قرارداد واگذاری سپیدرود از علی کریمی به بیات قید شده است که بیات باید یک میلیارد تومان چک‌های کریمی که به‌عنوان شرط خرید باشگاه به طلبکاران داده بود را پاس کند و مازاد بر آن ۲ میلیارد تومان دیگر به کریمی بپردازد و تا زمانی که این شروط انجام نشود بیات حق واگذاری سپیدرود به غیر را نخواهد داشت.

در این میان بیات که بدون پرداخت ریالی و با کمک‌های مالی شهرداری رشت، سپیدرود را در ۱۰ هفته پایانی مدیریت کرد متصور بود که می‌تواند با حفظ سپیدرود در لیگ برتر و فروش آن به متقاضیان احتمالی، هم مفاد قرارداد با کریمی را انجام دهد و هم از این معامله منتفع شود.

اما پیش بینی‌های بیات مانند سود میلیونی‌اش از فروش آب معدنی و سایر رویاپردازی‌هایش درست از آب در نیامد و با انتخاب اشتباه کادرفنی و ضعف مدیریت سپیدرود همان راه سقوطی را که از زمان کریمی در پیش گرفته بود ادامه داد و مالک موقت نیز به‌راحتی با انتشار یک نامه اینستاگرامی از مالکیت استعفا داد.

اینکه چرا مدیریت ورزش و فوتبال گیلان برای بار سوم به مهره سوخته‌ای مثل بیات اعتماد کرد و قبول کرد تا به خواسته علی کریمی سپیدرود لیگ برتری را به او واگذار کند، بحثی است که باید به آن پرداخته شود اما مساله مهم این روزهای تیم ریشه‌دار گیلان زمین پافشاری لجبازانه کریمی بر دریافت ۳ میلیارد تومانش از متقاضیان خرید این باشگاه است.

پرداخت یک میلیارد تومان چک‌های صادره علی کریمی با اینکه او و اطرافیانش بارها منت پرداخت ۴ میلیارد تومان از بدهی‌های سپیدرود رشت را بر سر هواداران گذاشته‌اند خیلی غیرمنطقی نیست اما دریافت ۲ میلیارد تومان مازاد بر آن به دلایلی که در ادامه گفته خواهد شد به هیچ وجه عادلانه و منطقی نخواهد بود.

مهم‌ترین دلیل این است که خود کریمی برای در اختیار گرفتن سپیدرود رشت ریالی به‌صورت نقد به متولیان امر پرداخت نکرد و آن ۴ میلیارد شرط معامله را هم که کریمی با یک چهارم و به صورت چک مدت‌دار یک‌ساله تسویه کرده بود امروز می‌خواهد از خریدار بعدی دریافت کند.

کریمی زمانی تیم را با شرط ۳ میلیارد به بیات منتقل کرد که هنوز کورسوی امید ماندگاری سپیدرود در لیگ برتر وجود داشت و حالا که به لیگ دسته اول سقوط کرده است ارزش معاملاتی آن به کمتر از یک سوم تنزل کرده است و هرگز خریداری با توجه به رقم‌های بدهی این باشگاه برای خرید پا پیش نخواهد گذاشت.

همانطور که اشاره شد سپیدرود به جز مبلغ مورد نظر کریمی بدهی‌های دیگری از جمله ۲ میلیارد بدهی ادوار گذشته، ۲ میلیارد بدهی فصل تازه تمام شده و آرای کمیته انضباطی و جرایم مالی را در خورجین دارد و با یک حساب سرانگشتی با درنظر گرفتن ۳ میلیارد کریمی رقم خرید برای متقاضیان چند میلیارد بیشتر از ارزش یک تیم لیک یکی خواهد بود.

سپیدرود در فوتبال ایران آنقدر برند مهمی هست که با وجود سقوطش به لیگ دسته اول همچنان خریداران خوشنام و متمولی را پیرامون خود ببیند اما شروط سنگین مالی علی کریمی تمام خریداران را فراری می‌دهد و تا امروز دو خریدار صاحب اعتبار این باشگاه عطای کار را به لقایش بخشیدند و پا پس کشیدند.

اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال گیلان که در هفته پنجم لیگ برتر پیشنهاد پرداخت نقدی خرید شهردار سابق رشت را بی‌پاسخ گذاشتند و برای خوش‌خدمتی سپیدرود را دودستی تقدیم علی کریمی کردند حالا در حل مشکل سپیدرود که با دست خود چندین گره بر آن زده‌اند مانده‌اند و روزها برای سرخ‌پوشان رشتی به سرعت برق و باد از دست می‌رود.

سپیدرود رشت در سایه خودخواهی‌ها به سرعت در حال نابودی است و هواداران پرشمار این تیم نا امیدتر از همیشه به انتظار معجزه نشسته‌اند که البته با سوءمدیریت و طمعکاری که در طرفین دیده می‌شود امیدی به بهبودی اوضاع نمی‌رود./تسنیم


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , اخبار ویژه , ورزشی
ارسال دیدگاه

تبلیغات