خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » ستاد امر به معروف در سواحل گیلان فعال می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۵:۵۲

 کد خبر: 559
 10 بازدید

ستاد امر به معروف در سواحل گیلان فعال می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در گیلان از فعالیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر در گیلان در سواحل دریا خبر داد و گفت: این ستاد برای مقابله با هنجارشکنی در سواحل فعالیت می‌کند.

ستاد امر به معروف در سواحل گیلان فعال می‌شود
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/41009

نماینده ولی‌فقیه در گیلان از فعالیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر در گیلان در سواحل دریا خبر داد و گفت: این ستاد برای مقابله با هنجارشکنی در سواحل فعالیت می‌کند.

به گزارش انعکاس آزاد، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در سومین جلسه ستاد رسیدگی به امور مساجد گیلان ضمن تاکید بر حفظ شئون روحانیت در مساجد اظهار داشت: از آنجایی که دشمنان قصد تخریب جایگاه روحانیت را دارند ائمه جماعات موظف هستند که هویت رفتاری خود را حفظ کنند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان اتحاد را عامل خنثی‌شدن بسیاری از تهدیدهای دشمنان دانست و گفت: مساجد به‌عنوان مهم‌ترین پایگاه‌های دینی در سطح شهرها و روستاها، باید همواره به‌روی مومنان خدا باز باشند تا مردم بتوانند از این طریق از فضای معنوی این اماکن بهره ببرند.

وی از ائمه جماعات در مساجد خواست که به انجام امور فرهنگی و اجتماعی بپردازند و تصریح کرد: بهتر است ستادهای موازی در امور مساجد گیلان تجمیع شوند، البته وجود نهادهای مختلف بد نیست اما از موازی‌کاری در امور مساجد جلوگیری کنید.

امام جمعه رشت ضمن درخواست پخش اذان صبح، ظهر و مغرب از مساجد گیلان افزود: هیچ عذری در رابطه با عدم پخش اذان از مساجد استان گیلان پذیرفته نیست اما اذان صبح با صدای آهسته، اذان ظهر نیمه‌آهسته و اذان مغرب بلند پخش شود.

آیت‌الله فلاحتی پیشنهاد شناسایی و معرفی ائمه جمعه فعال و موفق را مطرح و بیان کرد: امام جماعت در مساجد نباید به صورت موروثی باشد و همچنین افرادی که بتوانند در امور مختلف فعالانه عمل کنند و فضای معنوی مردم را تقویت کنند نیز باید معرفی شوند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با تاکید بر اهمیت مطالعه داشتن امامان جماعت در مساجد گفت: ائمه جماعت وظیفه دارند نسبت به احکام اسلام آگاهی داشته باشند تا مردم را به‌درستی راهنمایی کنند لذا ارتقاء سطح مطالعه آنان حائز اهمیت است.

وی با اشاره به احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تأکید کرد: طرح ناظر جهت برخورد با کشف حجاب در داخل خودروها در گیلان موفق بود و ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان برای مقابله با هنجارشکنی در سواحل نیز وارد میدان شده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه دستورالعمل هیات امنای مساجد استان گیلان را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: ائمه جماعات در شهرستان‌ها متولی امور فرهنگی آن منطقه هستند و باید تلاش‌های خود را به این سمت معطوف کنند.

سردار محمد عبدالله‌پور با تاکید بر پخش اذان در تمام مساجد استان گیلان خاطرنشان کرد: حدود ۴۹ درصد از مساجد در سطح گیلان اذان‌های ۳ وقت را پخش می‌کنند و البته ضروری است که کم‌کاری آن بخشی از مساجد که در این رابطه کوتاهی می‌کنند مورد بررسی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده، دبیر ستاد امور مساجد گیلان نیز در این جلسه با اشاره به رویکرد جدید این ستاد گفت: تاکنون ۱۰۰ جلسه در سطح گیلان در رابطه با رسیدگی به وضعیت مساجد تشکیل شد و وضعیت ۲۵۰ مسجد نیز مورد بررسی قرار گرفت و ۶۰ پرونده آماده صدور حکم هستند.

حجت‌الاسلام سعید مهدوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان نیز در این جلسه با اشاره به آغاز فصل تابستان و ورود گردشگران به استان گیلان تصریح کرد: مساجد گیلان برای ورود گردشگران باید آماده‌سازی شوند که این امر نیازمند برنامه‌ریزی است.

حجت‌الاسلام محمدحسن سمیعی، مسئول رسیدگی به امور مساجد شهرستان رشت نیز در این جلسه با اشاره به ۳۰ مرداد، روز جهانی مساجد اظهار داشت: بایستی برنامه ریزی‌های لازم برای برگزاری همایش بزرگ ائمه جماعات مساجد گیلان انجام شود.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , اجتماعی , اخبار ویژه
ارسال دیدگاه

تبلیغات