خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » ساینا اس هم تشکیل خانواده‌ داد

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۱۳

 کد خبر: 3134
 7 بازدید

ساینا اس هم تشکیل خانواده‌ داد

حضور این دو مدل خودرو در بازار دوشادوش نسخه پایه ساینا اس و در غیاب ساینای معمولی و ساینا پلاس که تولیدشان متوقف شده است، این سه محصول را به‌خانواده‌ای از یک سدان کلاس B تبدیل می‌کند.

ساینا اس هم تشکیل خانواده‌ داد
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/00091

حضور این دو مدل خودرو در بازار دوشادوش نسخه پایه ساینا اس و در غیاب ساینای معمولی و ساینا پلاس که تولیدشان متوقف شده است، این سه محصول را به‌خانواده‌ای از یک سدان کلاس B تبدیل می‌کند.

به گزارش انعکاس آزادهمان‌طور که روز گذشته خبر دادیم، خطوط تولید دو خودرو ساینا اس اتوماتیک (CVT) و ساینا اس دوگانه‌سوز (CNG) در گروه خودروسازی سایپا (شرکت سایپاسیتروئن) افتتاح شد. حضور این دو مدل خودرو در بازار دوشادوش نسخه پایه ساینا اس و در غیاب ساینای معمولی و ساینا پلاس که تولیدشان متوقف شده است، این سه محصول را به‌خانواده‌ای از یک سدان کلاس B تبدیل می‌کند.

جذابیت‌های بدنه و کابین ساینا اس
عمده‌تفاوت‌ ظاهری ساینا اس با ساینای معمولی و پلاس، شامل مواردی همچون سپر جلوی جدید با جلوپنجره بزرگ طرح لانه‌زنبوری و قاب کرومی، چراغ روشنایی روز (دی‌لایت) و ورودی هوای متفاوت روی سپر جلو، سپر عقب جدید همراه با دیفیوزر متفاوت چراغ‌دار، چراغ‌های عقب جدید و الگوی متفاوت درِ صندوق عقب می‌شود. پشت فرمان خودرو هم غربیلک‌فرمان جدید با طرح دی‌کات، کلاستر (صفحه‌کیلومتر) نیمه‌دیجیتال و دکمه‌های بیشتر متفاوت خودنمایی می‌کند. ساینا اس با تغییرات صورت‌گرفته در نمای ظاهری، چهره پخته‌تر و زیباتری به‌خود گرفته است. این خودرو در نمای جلویی تغییرات قابل توجهی را تجربه کرده و مجموعه سپر شاهد تغییرات اساسی بوده و در کل طراحی جلوپنجره این خودرو بهبود یافته است. نمای عقب ساینا اس با تفاوت‌هایی که اشاره شد نیز به‌کلی تغییر کرده است. درخصوص راحتی سرنشین در ساینا نیز باید گفت فضای داخلی این سدان کلاس B (شهری) به‌خصوص در قسمت صندلی عقب، جادارتر از خانواده ۲۰۶ و راناست و جای پا و حتی جای سر بیشتری دراختیار سرنشینان عقب قرار می‌دهد که این مورد برای یک خودرو کامپکت اقتصادی مزیت بسیار مهمی محسوب می‌شود. میزان مصرف سوخت کم، ساینا اس را به‌یک خودرو جمع‌وجور مناسب مصارف شهری با قیمت اقتصادی تبدیل کرده است که به‌ویژه در نسخه دوگانه‌سوز می‌تواند با مصارف ناوگان عمومی و به‌عنوان تاکسی مورد استفاده قرار گیرد. حضور این خودرو جدید سایپا در ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری با توجه به‌قیمت اقتصادی، ابعاد مناسب و مصرف سوخت کم می‌تواند به‌نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و کاهش سبد هزینه این بخش کمک کند.

تغییرات ساینا اس در بخش فنی و الکترونیکی
ساینا اس به‌پیشرانه نام‌آشنا و کم‌استهلاک ۱٫۵ لیتری ۴ سیلندر کم‌مصرف M15 مجهز شده است که توان تولید ۸۷ اسب‌بخار قدرت و همچنین ۱۲۸ نیوتون‌متر گشتاور را دارد. برای انتقال این نیرو به‌محور جلو از جعبه‌دنده ۵ ‌سرعته دستی کمک گرفته شده است. اما موتور M15 در ساینا اس مجهز به‌دریچه‌گاز برقی شده که با مواردی از اصلاح، بهبود و ارتقا در این پیشرانه همراه بوده است. یکی دیگر از مزایای ساینا اس، سیستم برق ‌و الکترونیک BCM آن است که تغییر برخی تجهیزات برقی مانند فیوزباکس و رله‌باکس، کاهش یک‌سری سیم‌ها و… را موجب شده و امکان نصب اصولی کروزکنترل را نیز فراهم آورده است.

فهرست تفاوت‌های ساینا اس با نسخه قبلی
ساینا اس علاوه‌بر سواری نرم‌تر، درمجموع حدود ۳۵ تفاوت ظاهری، فنی و آپشنال با ساینای معمولی دارد که از این قرار هستند: ۱- دریچه‌گاز برقی موتور که علاوه‌بر کاهش آلایندگی، امکان نصب کروزکنترل را فراهم می‌کند و موجب پایداری بیشتر در عملکرد خودرو و ارتباط‌گیری BCM با ECU می‌شود. ۲- دی‌لایت (چراغ روز). ۳- فرمان دی‌تایپ. ۴- کلاستر (صفحه‌کیلومتر و پشت آمپر) جدید با داده‌های بیشتر. ۵- نمایشگر و راهنمای تعویض دنده (GSI). 6- سوئیچ تاشو. ۷- دکمه صندوق‌پران روی سوئیچ. ۸- دکمه صندوق‌پران روی داشبورد. ۹- سیستم هشدار ضدسرقت با بوق خودرو (VAS). 10- ایزوفیکس صندلی کودک. ۱۱- چراغ بدرقه (Follow Me Home). 12- نشانگر تفکیکی و هشدار باز شدن و باز ماندن درها. ۱۳- قفل مرکزی شیشه‌ها روی داشبورد. ۱۴- استاندارد آلایندگی یورو۵. ۱۵- سیستم برق مالتی‌پلکس همراه با نود مرکزی (سامانه مدیریت یکپارچه و نظارت عملیاتی بر خودرو یا BCM). 16- عایق‌بندی تقویت‌شده. ۱۷- ارتقای استحکام بدنه در قسمت صندوق و جلو. ۱۸- دسته‌دنده جدید. ۱۹-ECU جدید با کالیبراسیون به‌روز. ۲۰- قابلیت تنظیم نور صفحه‌کیلومتر. ۲۱- جلوپنجره جدید (طرح لانه‌زنبوری) با قاب کرومی. ۲۲- سپر جلوی جدید همراه با ورودی هوای جدید روی سپر. ۲۳- سپر عقب جدید. ۲۴- دیفیوزر چراغ‌دار. ۲۵- چراغ‌های عقب جدید. ۲۶- الگوی جدید درِ صندوق‌عقب. ۲۷- بالانسر شفت موتور و کوئل‌های جدید. ۲۸- هشدار صوتی روشن‌ ماندن چراغ‌ها پس از خاموش‌کردن خودرو ۲۹- خاموش‌شدن اتوماتیک تمام چراغ‌ها در مدت کوتاهی پس از خارج ‌کردن سوئیچ. ۳۰- نمایشگر زمان سرویس و تعویض روغن. ۳۱- دکمه مسترلاک (قفل مرکزی) روی داشبورد. ۳۲- حذف زبانه قفل درها در نسخه‌های جدیدتر. ۳۳- صندلی‌های جلو مجهز به‌پشت‌سری تیلت‌دار با قابلیت تنظیم در چهار جهت. ۳۴- فیوزباکس و رله باکس جدید به‌منظور کیفیت و عملکرد بهتر سیستم الکتریکال و توزیع الکتریکی خودرو. ۳۵- کامپیوتر سفری.

آپشن‌های مشترک در نسخه‌های قبلی و جدید ساینا
ساینا در تمام تیپ‌ها اعم از معمولی، پلاس و اتوماتیک و نیز در مدل اس و جی مجهز به‌نمایشگر دمای محیط، ایموبلایزر، تهویه نیمه‌اتوماتیک با صفحه‌نمایش دیجیتال (MFD)، شیشه‌های تمام‌برقی، آینه برقی، سنسور دنده‌عقب، قفل کودک درها، استاندارد محافظت از عابرپیاده، تنظیم ارتفاع نور چراغ‌های جلو، ترمز ضدقفل (ABS)، توزیع‌کننده نیروی ترمز (EBD)، پشت سری وسط صندلی عقب، کاور موتور، باز شدن اتوماتیک درها هنگام تصادف، کمربند سه‌نقطه‌ای در صندلی‌های عقب و ایربگ راننده و سرنشین است.
درمجموع و در وضعیت فعلی بازار خودرو، خودرو ساینا اس محصول گروه خودروسازی سایپا با کیفیت مطلوب و قوای محرکه مناسب می‌تواند گزینه قابل قبولی برای خریداران خودروهای اقتصادی باشد/اخبار خودرو


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , اقتصادی
ارسال دیدگاه

تبلیغات