خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » سالی یک بار از گوشه رینگ ما را کنار می کشند و نوازشمان می کنند!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۱ - ۱۸:۰۶

 کد خبر: 1217
 21 بازدید

سالی یک بار از گوشه رینگ ما را کنار می کشند و نوازشمان می کنند!

سالی یک بار تحویلمان می گیرند و برایمان سوت و کف می زنند.

سالی یک بار از گوشه رینگ ما را کنار می کشند و نوازشمان می کنند!
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/49622

سالی یک بار تحویلمان می گیرند و برایمان سوت و کف می زنند.

سیدرضا میرپور: محال است خبرنگار باشید و در تمام سال چشم به راه  ۱۷ مرداد نباشید. سالی یک بار تحویلمان می گیرند و برایمان سوت و کف می زنند. ما را چشم های خود می دانند و عزیز می شمارند آنقدر از ما خوب تعریف می کنند و آنقدر در سخنرانی ها قدردان زحمات خبرنگاران هستند که خیال می کنید از امروز (۱۷مرداد) قرار است اتفاقاتی رخ دهد که دیگر خبرنگاران نباید شاهد اتفاقات و خاطرات تلخ از سوی مسئولین و مدیران باشند. بی احترامی های مدیران، شکایت های برخی سیاستمداران وآن هایی که توقع دارند هر طور که می خواهند رفتار کنند و هر کاری که دلشان خواست مجاز هستند انجام دهند! اما مردم نباید متوجه شوند یا اصلا خبرنگاران حق ندارند از آن ها انتقاد کنند و نحوه ی عملکرد آنان را به طور شفاف به مردم نشان دهند.

خبرنگاری شغل نیست، عشق است می تواند هنر هم باشد هنر درست زندگی کردن، درست فکر کردن و درست نوشتن. اما متاسفانه برخی در لباس خبرنگاران در آمده اند و قلم آن ها را دزدیده اند و با در نظر گرفتن منافع های شخصی خود آن طور که برای خود منفعت می بینند بر روی کاغذ از دردهای و خواسته های شخصی و افکار پلید خود می نویسند و آن را به عنوان دغدغه های مردم جلوه می دهند و از قلم به عنوان اسلحه استفاده کرده و مشغول باجگیری از برخی افراد و مسئولین مسئله دار می شوند. اما در حالی که خبرنگران واقعی افراد زحمتکش و رحم دل هایی هستند که تلاش می کنند واقعیت ها را به اطلاع مردم برسانند و از حق آن ها دفاع کنند اما بیشتر اوقات واقعیت ها می تواند حاصل یک اتفاق ناگوار باشد و جان یک خبرنگار را تهدید کند.

 

دشوار ترین موضوع ای که یک خبرنگار را می رنجاند همین واقعیت ها است که بیشتر یا بعضی وقت ها نمی تواند همه ماجرا را تعریف کند و به انتشار عموم مردم بگذارد! و رنج آور تر از این موضوع این است که خیلی ها مدعی این هستند که خبرنگاران باید از آن ها نقد کنند و وقتی که از سوی خبرنگران مورد انتقاد قرار می گیرند آنقدر ناراحت و عصبانی  و خطرناک می شوند که میتوانند بلای جان آن خبرنگار شوند. می گویند بعد از کار در معدن شغل خبرنگاری سخت ترین، شغل است شاید احتمال دارد کارگران معدن در زیر آوار دفن شوند و شغلی است که جان کارگران را تهدید می کند در واقع خبرنگاری هم همین طور است وقتی از مسئولی انتقاد می کنند احتمال دارد زیر آوار انتقاد هایی که از آن مسئول کرده است دفن شود.

 

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , یادداشت
ارسال دیدگاه

تبلیغات