خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » ساخت موزه دفاع مقدس در رشت، در راستای این ضرورت انجام می شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ - ۱۶:۴۲

 کد خبر: 1422
 15 بازدید

ساخت موزه دفاع مقدس در رشت، در راستای این ضرورت انجام می شود

شهردار رشت با بیان اینکه انتقال تجربه های جنگ و روایتگری دفاع مقدس به جوانان امروز از ضروریات است گفت: ساخت موزه دفاع مقدس در رشت، در راستای این ضرورت انجام می شود.

ساخت موزه دفاع مقدس در رشت، در راستای این ضرورت انجام می شود
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/56659
شهردار رشت با بیان اینکه انتقال تجربه های جنگ و روایتگری دفاع مقدس به جوانان امروز از ضروریات است گفت: ساخت موزه دفاع مقدس در رشت، در راستای این ضرورت انجام می شود.

 

 

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، دکتر ناصر حاج محمدی شامگاه سه شنبه در تجلیل از چهره مردمی مقاومت علی نجد باقری که با رونمایی از تمبر، تمثال، اکران فیلم و توزیع کتاب “بازگشت به نقطه رهایی” وی همراه بود، اظهار کرد: نگاه به تصویر این اسوه های بردباری، انسان را به یاد روزهای حماسی جنگ‌ می اندازد.

شهردار رشت گفت: دوران ایثار، دورانی ویژه بود که یادآوری آن ایام موجب می شود تا بدانیم اگر رشادت های رزمندگان و شهدای گرانقدر نبود، سرنوشت امروز ما مشخص نمی شد.

وی با بیان خاطراتی از شرکت در جنگ، رزمندگان را مایه افتخار جامعه اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: با وجود ایثارگران و رزمندگان در جامعه، احساس امنیت به آحاد ملت دست می دهد.

حاج محمدی سپس ادامه داد: انتقال تجربه های جنگ و روایتگری آن دوران به جوانان امروز از ضروریات است و ساخت موزه دفاع مقدس در رشت هم در راستای همین ضرورت، انجام می شود.

شهردار رشت همچنین گفت: جوانان دیروز برای دفاع از میهن از خانواده و جان خود مایه گذاشتند و این زمان هر چند کوتاه بود اما برای همیشه در تاریخ سرزمین مان ثبت و ضبط شده است.

حاج محمدی با بیان اینکه ایثارگری در دوران جنگ بسیار مثال زدنی است تاکید کرد: یاد و خاطره رشادت های این دلاور مردان باید همیشه زنده بماند.

وی با اشاره به بیعتش با شهدای شهر در نخستین روز حضور بر مسند شهرداری رشت، گفت: در کنار آن جان برکفان سوگند یاد کردیم که آمده ایم تا خدمت کنیم.

شهردار رشت همچنین افزود: آمده ایم تا شب های قدردانی از رزمندگان را در شهر دائر کنیم و اهداف و تجربه هایشان را سرلوحه کارها و برنامه ها قرار دهیم.

گفتنی است در این آیین‌ معنوی، داوطلب معاون اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان و علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، علیرضا قانع سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت حضور داشتند.

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , اخبار ویژه
ارسال دیدگاه

تبلیغات