خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » رشت شهر همیشه بیدار با ترافیکی بیدارتر!

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۱۸:۵۲

 کد خبر: 3068
 2 بازدید

رشت شهر همیشه بیدار با ترافیکی بیدارتر!

شهر رشت یکی از شهرهای پرجمعیت شمال کشور و حاشیه دریای کاسپین می باشد  شهرباران های نقره ای با داشتن بیش از ۱ میلیون جمعیت بعد از تهران و کرج متراکم ترین شهر از نظر جمعیتی است.

رشت شهر همیشه بیدار با ترافیکی بیدارتر!
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/54777

شهر رشت یکی از شهرهای پرجمعیت شمال کشور و حاشیه دریای کاسپین می باشد  شهرباران های نقره ای با داشتن بیش از ۱ میلیون جمعیت بعد از تهران و کرج متراکم ترین شهر از نظر جمعیتی است.

رشت ازدیرباز تا به امروز بدلیل موقعیت های تفریحی و گردشگری مورد توجه مسافران و گردشگران بوده است. درتعطیلات نوروزی و تعطیلات تابستانی با ورود ۱میلیون مسافر به استان گیلان و گردش مسافران در رشت جمعیت این شهر به ۲ میلیون نفر میرسد. شهر رشت در باقی ماه های سال به خودی خود درگیر معضل جدی ترافیک است که با ورود مسافر به این شهر مشکلات ترافیکی بزرگتر میشود.

در روزهای عادی سال و بدون حضور مسافران در شهر رشت شهروندان بیشتر زمان خود را پشت ترافیک میگذرانند. بسیاری از شهروندان برای آنکه زود تر بتوانند به مقصد خود برسند ترجیح میدهند پیاده روی کنند و زودتر هم به مقصدشان میرسند.

یکی از دلایل ایجاد ترافیک، ضعف سیستم های حمل و نقل عمومی است. با افزایش تعداد اتوبوس های شهری که حجم بالایی مسافر را جابه جا میکنند و تعداد ماشین های تک سرنشین کاهش می دهند درنتیجه کمی از ترافیک شهر کاسته میشود. اما از دلایل بسیار مهم مشکل ترافیک شهر رشت کم عرض بودن خیابان ها است. بدلیل کم عرض بودن بسیاری از خیابان های شهر اتوبوس ها نمیتوانند تردد کنند زیرا با توقف اتوبوس ها راهبندان ایجاد شده و معضل ترافیکی را افزایش میدهد.

بسیاری از راننده های تاکسی سطح شهر از این موضوع گله مند هستند که بدلیل وجود ترافیک های سنگین بسیاری از مسافران ترجیح میدهند پیاده به مقصد خود بروند تا پشت ترافیک معطل نشوند و این موضوع تاثیر زیادی در کاهش درآمد رانندگان تاکسی می گذارد. شهرداری شهر رشت با صرف بودجه با تعریض خیابان های عریض ترمیتواند سهم بزرگی در کاهش ترافیک شهر داشته باشند و مشکل ترافیک شهر رشت را به طور جدی حل کنند.

ضعف مدیریتی و درگیرهای سیاسی اعضای شورای شهر با شهردار موجب شده شهر رشت با توجه به ظرفیت های قابل توجه ای که برخوردار است نسبت به دیگر شهرها با عقب ماندگی های توسعه شهری روبه رو شود و همه این اتفاقات موجب دلسردی مردم شهر رشت شده و آنها را گله مند کرده است.

 

نگارنده سوگند تنها

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , توسعه شهری , یادداشت
ارسال دیدگاه

تبلیغات