خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » خودرو بازهم ارزان می‌شود!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ - ۱۸:۲۳

 کد خبر: 1449
 9 بازدید

خودرو بازهم ارزان می‌شود!

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با اشاره به کاهش نرخ خودرو در چند هفته اخیر تاکید کرد: در هفته‌های آتی نیز شاهد ادامه روند کاهشی قیمت‌ها در بازار خودرو خواهیم بود.

خودرو بازهم ارزان می‌شود!
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/01528

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با اشاره به کاهش نرخ خودرو در چند هفته اخیر تاکید کرد: در هفته‌های آتی نیز شاهد ادامه روند کاهشی قیمت‌ها در بازار خودرو خواهیم بود.

به گزارش انعکاس آزاد،  سعید موتمنی، در رابطه با علل کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو اظهار کرد: به دنبال برخی اقدامات در ایران‌خودرو و سایپا از انحصار فروش و خرید خودروها توسط برخی افراد به صورت سبدی و عمده جلوگیری شده، که گام مثبتی است و در کنار ثبات نرخ ارز کاهش نرخ خودرو را به دنبال خواهد داشت.

 

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران افزود: علاوه بر این درحال‌حاضر خریداری برای خودرو در بازار وجود ندارد و این در حالیست که عرضه خودرو به بازار، افزایش خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه طی مدت اخیر ثبات در بازار ارز نیز وجود داشته‌ که بی‌تاثیر در کاهش نرخ خودروها نبوده است، گفت: علاوه بر این اگر خودروسازان پایه‌های قیمتی خودروها را نیز پایین بیاورند، تغییر قیمتی نزولی در بازار به خوبی خود را نشان خواهد داد زیرا در گذشته خودروسازان پایه‌های قیمتی خودروها را متناسب با نرخ گذشته ارز که بسیار بالاتر از نرخ فعلی بود، تعیین کرده‌اند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران تاکید کرد: به طور کلی چنانچه‌ قیمت‌ها را از اواخر فروردین (۲۵ فروردین) ماه به بعد مورد بررسی قرار دهیم؛ می‌بینیم که اکنون نسبت به آن زمان، ۳۵ تا ۴۰ درصد کاهش نرخ در بازار خودرو ایجاد شده است. در حقیقت از ۲۵ فرودین ماه امسال تا اواخر خرداد ماه بازار خودرو افزایشی پیش رفت اما از اوایل تیرماه تاکنون در بازار خودرو کاهش نرخ را مشاهده کرده‌ایم.

موتمنی از کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار خودرو در آینده خبر داد و گفت: با بررسی و مقایسه تفاوت نرخ ارز در دی و بهمن ماه سال گذشته، اکنون که نرخ ارز کاهش داشته و به ثبات رسیده؛ نرخ خودرو بسیار بالاست؛ بنابراین لازم است که بیشتر از این کاهش نرخ خودرو را شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: حتی در خودروهای مونتاژی نیز به وضوح دیده می‌شود که این خودروها در بازار آزاد زیر نرخ کارخانه خرید و فروش می‌شوند. به طور مثال جک S۵ کرمان‌موتور در کارخانه حدود ۳۰۲ میلیون تومان است اما در بازار ۲۷۰ میلیون تومان فروخته می‌شود یا در شرکت مدیران‌خودرو نیز خودروی MVM ۳۱۵ در بازار ۱۱۵ میلیون تومان نرخ دارد در صورتی که شرکت این محصول را ۱۴۰ میلیون تومان تعیین نرخ کرده است. همچنین این شرکت تیگو ۷ خود را ۴۳۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده در حالی که نرخ این محصول در بازار بین ۳۶۸ تا ۳۷۰ میلیون تومان است./ ایسنا

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , اخبار ویژه اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه

تبلیغات