خبرهای ویژه

» اخبار ویژه » خرید برگ سبز چای از ۶۳ هزار‌تن گذشت/ پرداخت ۶۰ درصد مطالبات چایکاران

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۴ - ۱۶:۰۹

 کد خبر: 713
 17 بازدید

خرید برگ سبز چای از ۶۳ هزار‌تن گذشت/ پرداخت ۶۰ درصد مطالبات چایکاران

جهان ساز گفت: از ابتدای فصل برداشت تا کنون، ۶۳ هزار و ۹۰۰ تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است.

خرید برگ سبز چای از ۶۳ هزار‌تن گذشت/ پرداخت ۶۰ درصد مطالبات چایکاران
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/13332

جهان ساز گفت: از ابتدای فصل برداشت تا کنون، ۶۳ هزار و ۹۰۰ تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است.

به گزارش انعکاس آزاد، حبیب جهان ساز رئیس سازمان چای در گفت  و گویی درباره آخرین وضع خرید تضمینی برگ سبز چای اظهار کرد: براساس آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تا کنون، ۶۳ هزار و ۹۰۰ تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان از چایکاران ۲ استان گیلان و مازندران خریداری شده است.

وی از پرداخت ۶۰ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تاکنون ۱۱۹.۵ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت و مابقی به مرور پس از تخصیص اعتبار و پرداخت سهم کارخانجات به حسابشان واریز می‌شود.

جهان ساز از افزایش ۳۰ درصدی عملکرد باغات چای در چین اول نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: اگرچه به سبب شرایط اقلیمی و خشکی هوا در فصل تابستان امکان پیش بینی دقیق تولید نسبت به سال قبل وجود ندارد، اما برآورد‌های اولیه حاکی از آن است که امسال تولید برگ سبز با رشد ۱۰ درصدی به ۱۲۰ هزار تن برسد.

بیشتر بخوانید: خرید برگ سبز چای به ۳۲ هزار تن رسید/ مشکلی در فروش چای تولید داخل نداریم

رئیس سازمان چای ادامه داد: از مجموع بهای برگ سبز خریداری شده تا کنون ۱۴ هزار و ۳۰۰ تن چای خشک استحصال شده است که به سبب استقبال مصرف کنندگان از چای ایرانی به سبب افزایش کیفیت، مشکلی در فروش وجود ندارد.

وی درباره آخرین وضع صادرات چای بیان کرد: بنابر آمار گمرک صادرات چای نسبت به مدت مشابه سال قبل به سبب ازدیاد تقاضا در بازار داخل، کاهش یافته و از فروردین به بعد آمار دقیقی از میزان صادرات ارایه نشده است.

جهان ساز سرانه مصرف چای را کمتر از ۹۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: سال گذشته ۲۵ هزارتن چای خشک در کشور تولید و برای تامین مابقی نیاز کشور رقمی حدود ۶۲ هزار تن چای وارد  شد.

رئیس سازمان چای در پایان اختصاص ارز نیما به واردات را عاملی مهم در منتفی شدن قاچاق و منطقی شدن واردات چای دانست و گفت: بنابر آمار گمرک، میزان واردات در فروردین نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش و صادرات چای به سبب ازدیاد تقاضا برای خرید چای داخل کاهش یافته است./باشگاه خبرنگاران

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار ویژه , اخبار ویژه اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه

تبلیغات