خبرهای ویژه

» اجتماعی » حمله ۲ دختر هنجارشکن به دختر با حجاب

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۱۲:۱۸

 کد خبر: 909
 15 بازدید

حمله ۲ دختر هنجارشکن به دختر با حجاب

هفته گذشته در یکی از خیابان های قم، دختر ۱۷ ساله که برای امر به معروف به دو خانم نزدیک می شود مورد ضرب و شتم دختران هنجارشکن قرار می گیرد.

حمله ۲ دختر هنجارشکن به دختر با حجاب
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/74134

هفته گذشته در یکی از خیابان های قم، دختر ۱۷ ساله که برای امر به معروف به دو خانم نزدیک می شود مورد ضرب و شتم دختران هنجارشکن قرار می گیرد.

 

به گزارش انعکاس آزاد، «ز. ا» دختری ۱۷ ساله است که علاقه ای به ذکر نامش ندارد، می گوید هفته گذشته در یکی از خیابان های قم در حال برگشت از کلاس به سمت منزل بودم که دیدم خانمی در حال تذکر دادن به دو خانم دیگر با حجاب زننده بود؛ من هم به آن خانم نزدیک شدم و گفتم بسیار کار خوبی کردی، به نظرم به پلیس زنگ بزنیم.

ناگفته نماند این دختر ۱۷ ساله تمام تلاشش را کرده در برابر بدحجابی ساکت ننشیند و به گفته خودش آموزه های لازم را در زمینه امربه معروف و نهی از منکر دیده و همیشه با لحن آرام و مهربانی تذکرش را می دهد.

او در ادامه باحالت بغض گفت: وقتی دیدند ما با گوشی در حال تماس به پلیس هستیم به سمت من حمله ور شدند و با ضربات مشت و سیلی صورتم را هدف قرار دادند و تمام تلاششان را می کردند که حجاب مرا بردارند. دست انداختند تا چادرم را از سرم بکشند و من محکم چادر و روسری خودم را نگه داشتم. دو آقا هم داخل ماشین منتظر آنان بودند و فیلم برداری می کردند، سپس این دو خانم به سرعت سوار خودرو شدند و از محل متواری شده که خوشبختانه در کمتر از ۲۰ ساعت نیروی انتظامی و پلیس امنیت اخلاقی آنان را شناسایی و دستگیر کرد.

او در پاسخ به این سوال که با این اتفاق راه امر به معروف و نهی از منکر را ادامه می دهد یا خیر؟ گفت: من در کارم مصمم تر شدم و این اتفاقات باعث نمی شود که من از عقیده و باورم دست بکشم چرا که این مهم وظیفه دینی ما است؛ شهدای ما رفتند تا امنیت و عزت ما حفظ شود، در وصیت نامه تمام شهدا آمده است که «خواهر من؛ چادرت را برای پاسداشت خون من حفظ کن»، اما متأسفانه این هنجارشکنان به راحتی به چادر مورد تأکید شهدا توهین کردند نه به من.

دشمنان باید بدانند که زن ایرانی باورهایش ریشه در سیره اهل بیت (ع) و فاطمه زهرا (س) دارد و برای حفظ حجاب می کوشد

این بانوی قمی در ادامه با تأکید بر اینکه عفت و پاک دامنی زن ایرانی خار چشم دشمنان است و دشمنان باید بدانند که زن ایرانی باورهایش ریشه در سیره اهل بیت (ع) و فاطمه زهرا (س) دارد و برای حفظ حجاب در ایران می کوشد.

این آمر به معروف از سازمان تبلیغات اسلامی و نیروی انتظامی بسیار تشکر کرد و گفت: این نهاد ها به طور جدی پیگیر حال و احوال من بودند.

او معتقد است آمرین به معروف باید از سوی مسئولان حمایت شوند و خود مسئولان نیز در این راستا ورود کنند تا شاهد فساد و هنجارشکنی نباشیم.

قابل ذکر است این دختر ۱۷ ساله از ناحیه صورت و چشم دچار ورم و کبودی شده و پس از معاینات پزشکی خوشبختانه مشخص شد مشکل خاصی ندارد؛ با توجه به این که این گونه حوادث در سطح کشور افزایش یافته بی توجهی به این موضوع می تواند به امنیت عمومی جامعه صدمات جدی وارد کند.

در اخلاق و تربیت اسلامی، یکی از سرفصل های مهم و کارگشا، مباحث مربوط به روش های تربیتی است. مقصود از «روش» راه و طریقه ای است که میان اصل و هدف امتداد داشته باشد و عمل تربیتی را منظم کرده و به هدف برساند.

یکی از روش های مهم تربیت در اسلام تشویق و ترغیب افراد به انجام امور خیر و ممانعت از انجام کار نادرست، یعنی همان «امربه معروف و نهی از منکر» است. «امر به معروف» عبارت است از طلب و درخواست انجام امور خیر و نیک و «نهی از منکر» به معنای جلوگیری از مفاسد است و این دو، از دستورات مهم دین اسلام و از واجبات آن به شمار می آیند که با عمل به آن ها، سایر واجبات الهی نیز احیا می شوند.

امام خمینی (ره) در اهمیت این واجب الهی می فرماید: «وقتی یک کشوری ادعا می کند که جمهوری اسلامی است و می خواهد جمهوری اسلامی را متحقق کند، این کشور باید همه افرادش آمر به معروف و ناهی از منکر باشند. ما همه امروز وظیفه داریم؛ امر به معروف و نهی از منکر بر همه مسلمین واجب است.»

شهر قم الگوی سایر شهر ها در امر به معروف باشد

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در این زمینه در دیدار با مسئولان طرح حافظان حریم حرم آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه (س) اظهار داشت: حیات طیبه جامعه زمانی است که مردم امر به معروف و نهی از منکر را به معنای حقیقی اش اجرا کنند. اصلاً حفظ دین و ایمان و پاک بودن جامعه، به امر به معروف و نهی از منکر وابسته است و اگر این موضوع نادیده گرفته شود، فساد فراگیر می شود.

این مرجع تقلید شیعیان در قسمت دیگری از توصیه های خود، با اشاره به جایگاه شهر مقدس قم و حوزه مبارکه آن، گفت: شهر قم باید در این زمینه پیش قدم و الگو برای دیگر شهر ها باشد. اینجا حرم اهل بیت (ع) است. نه تن ها حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) حرم است بلکه تمام قم حرم اهل بیت (ع) است؛ باید مراقب باشیم حرمت آن محفوظ بماند و طوری باشد کسانی که قصد هنجارشکنی دارند، نتوانند در قم، ابراز وجود کنند.

امر به معروف نیاز به آموزش دارد

مدیر مرکز تخصصی آموزش امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه امر به معروف یک واجب همگانی و تکلیف شرعی است و ترک آن خسران جامعه را در پی دارد، اظهار کرد: فرهنگ های مریض غربی ذائقه فرهنگی و اجتماعی آحاد جامعه را تحت تأثیر قرار داده اند.

حداقل فایده امربه معروف و نهی از منکر این است که قبح گناه می ماند و تبدیل به یک امر جاری و رویه نمی شود

علی تقوی ادامه داد: نخستین ثمره امر به معروف برای آمر به معروف است و اگر می خواهیم به ثبات قلبی دست پیدا کنیم باید یک عنصر تأثیرگذار و پیام رسان حق باشیم.

این پژوهشگر حوزه امربه معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه حداقل فایده امر به معروف و نهی از منکر این است که قبح گناه می ماند و تبدیل به یک امر جاری و رویه نمی شود، افزود: اگر گناه ببینیم و تذکر ندهیم شریک جرم هستیم، امر به معروف روش و ساختار بسیاری دارد که طبق فتاوای فق های شیعه نیاز به آموزش دارد.

تقوی با تأکید بر اینکه امر به معروف روش و ساختار بسیاری دارد که طبق فتاوای فق های شیعه نیاز به آموزش دارد، گفت: همه دلسوزان جامعه باید به مثابه گلبول سفید به دفاع از سیستم بدن بپردازند و نگذارند سرطان زشتی و گناه جامعه را فراگیرد.

به نظر می رسد برای کاهش صدمات جبران ناپذیر این پدیده، مسئولان دستگاه قضائی و امنیتی باید در این زمینه جدیت و قاطعیت بیشتری به خرج داده و با مجازات کسانی که درصدد برهم زدن امنیت و آرامش جامعه هستند و به راحتی به نوامیس مردم تعرض می کنند امنیت جامعه را تأمین کنند و در زمینه امر به معروف و نهی از منکر اهتمام بیشتری به خرج دهند چرا که امر به معروف و نهی از منکر ضامن حفظ خانواده ها از آسیب های اجتماعی است و فراموش شدن این اصل موجب ضربه به رکن خانواده ها می شود.

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اجتماعی , اخبار ویژه
ارسال دیدگاه

تبلیغات