خبرهای ویژه

» اجتماعی » جشن تولد هنرمندان فروردینی در میان گله‌ها/ شاید چند ماه دیگر زنده نباشیم!

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۸:۲۵

 کد خبر: 3719
 17 بازدید

جشن تولد هنرمندان فروردینی در میان گله‌ها/ شاید چند ماه دیگر زنده نباشیم!

سیدعباس عظیمی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت حفظ استقلال این موسسه و عدم‌ ابهام عملکرد آن برای وزیر ارشاد را از جمله اتفاقات مهمی برشمرد که در سال گذشته به دست آمد.

جشن تولد هنرمندان فروردینی در میان گله‌ها/ شاید چند ماه دیگر زنده نباشیم!
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/42753

سیدعباس عظیمی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت حفظ استقلال این موسسه و عدم‌ ابهام عملکرد آن برای وزیر ارشاد را از جمله اتفاقات مهمی برشمرد که در سال گذشته به دست آمد.

به گزارش خبرنگار انعکاس آزاد، جشن تولد هنرمندان پیشکسوت متولد فروردین‌ماه امروز در «باغ زیبا»ی وزارت ارشاد برگزار شد.

عظیمی در صحبت‌هایش به این نکته اشاره کرد که ۷۵ تا ۸۰ درصد از هنرمندان عضو موسسه‌ی هنرمندان پیشکسوت ساکن تهران هستند و از مدیران شهرداری درخواست تسهیلاتی برای اعضای این موسسه کرد.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت سپس ضمن گله از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌دلیل حمایت نکردن از هنرمندان حوزه صنایع‌دستی توضیح داد: علی‌رغم این‌که وزارت میراث از یک‌دهه پیش تا کنون کاملاً مستقل است اما هنوز کمکی به موسسه هنرمندان پیشکسوت، حتی در راستای حمایت از هنرمندان حوزه‌ی صنایع‌دستی نکرده‌اند.

داریوش ارجمند، رئیس هیات‌مدیره‌ی موسسه هنرمندان پیشکسوت، نیز درباره شرایط این موسسه گفت: در سالی که گذشت، این موسسه تنگنای مالیِ زیادی را تجربه کرد. نهادهای زیادی به ما قول‌ کمک داده‌اند و ما همچنان منتظریم که به عهدشان وفا کنند.
ارجمند با اشاره به جمله‌ی «شرف‌المکان بالمکین»، ارزش این موسسه را بیش از هر وزارتخانه‌ای دانست؛ چراکه هنرمندان بسیاری در آن عضوند که هرکدام سالیانِ سال بار هنری و فرهنگی کشور را به دوش کشیده‌اند.

این هنرمند همچنین ضمن ابراز گله‌ای از هنرمندانی که به‌دلیل حضور برخی دیگر از همکاران در مراسم و دورهمی‌ها شرکت نمی‌کنند، بیان کرد: ما همگی همدل و هم‌حرفه‌ هستیم و به سن‌های عجیبی رسیده‌ایم؛ بیایید همدیگر را دوست بداریم، نه این‌که احترام را تعارف کنیم. شاید چندماه دیگر، زنده نباشیم.
رئیس هیات‌مدیره‌ی این مجموعه، در پایان گفت: در دورافتاده‌ترین نقاط این کشور، هنرمندانی وجود دارند و در رشته‌های مختلف هنری کار می‌کنند که ما از آن‌ها بی‌خبریم.

انسیه شاه‌حسینی، از دیگر اعضای هیات‌مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت در پایان، «جشن گرفتنِ روز تولد» را یکی از اصیل‌ترین سنّت‌های ایرانی برشمرد که در گذشته رواج داشت، بعدها به اروپا رفت و سپس در جهان منتشر شد.

مراسم جشن تولد هنرمندان فروردین‌ماهی، ظهر امروز یکشنبه ـ ۱۰ اردیبهشت ماه ـ در باغ زیبای وزارت ارشاد با حضور هنرمندان پیشکسوت متولد این ماه و اعضای هیات مدیره آغاز شد و هم‌اکنون نیز در حال برگزاری است./ایسنا


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اجتماعی , درحاشیه , فرهنگی
ارسال دیدگاه

تبلیغات