خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » توضیحات رئیس سازمان وظیفه عمومی درباره وضعیت بهداشت و سلامت مراکز آموزشی و پادگان‌ها

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۳:۴۶

 کد خبر: 3554
 5 بازدید

توضیحات رئیس سازمان وظیفه عمومی درباره وضعیت بهداشت و سلامت مراکز آموزشی و پادگان‌ها

رئیس سازمان وظیفه عمومی انتظامی توضیحاتی را درباره شرایط بهداشتی و سلامت سربازان در مراکز آموزشی و حین خدمت ارائه کرد و از خانواده‌ها و سربازان خواست که نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

توضیحات رئیس سازمان وظیفه عمومی درباره وضعیت بهداشت و سلامت مراکز آموزشی و پادگان‌ها
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/56726

رئیس سازمان وظیفه عمومی انتظامی توضیحاتی را درباره شرایط بهداشتی و سلامت سربازان در مراکز آموزشی و حین خدمت ارائه کرد و از خانواده‌ها و سربازان خواست که نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

به گزارش انعکاس آزاد، سردار تقی مهری با بیان اینکه اولین اعزام مشمولان در سراسر کشور به مقرهای نیروهای مسلح یعنی مراکز آموزشی در اردیبهشت ماه انجام شد، اظهارکرد: طبق بررسی‌های انجام شده جوانان ما نسبت به دوره سال گذشته استقبال بهتری داشته‌اند. جوانان ما هر زمان که احساس کردند کشور نیاز دارد در تمام عرصه‌ها حضور یافتند و ما شاهد اعزام مشمولان به مراکز آموزش رزم مقدمانی نیروهای مسلح بودیم.

وی با بیان اینکه جوانان ما با روحیه خوب آماده خدمت مقدس سربازی هستند، ادامه داد: فرماندهان عزیز ما نسبت به رعایت بهداشت محیط، آسایشگاه ها و بهداشت فردی تکیه بالایی دارند. سردار رادان، فرمانده محترم فراجا نیز تاکید کردند که حفظ سلامت سربازان اولین مساله‌ای است که برای ایشان اهمیت دارد و از این رو همگی سربازان واکسن های مربوطه نظیر مننژیت، دیفتری، کزاز و کرونا را تزریق کردند. سربازان آماده انجام خدمت سربازی با رعایت مسائل بهداشتی هستند.

مهری تاکید کرد: خانواده ها مطمئن باشند که رعایت بهداشت فردی اولین اولویت‌ فرماندهان ما در سازمان های نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و انتظامی و مرزبانی است. در سراسر کشور سربازان قبل از ورود از نظر شرایط سلامتی معاینه ظاهری می‌شوند تا در صورت خوداظهاری و یا داشتن علایم ظاهری توسط تیم بهداشتی که در مقرهای وظیفه عمومی هستند؛ کنترل شوند. بعد از آن در ابتدای ورود به پادگان‌های آموزش سربازی، تیم بهداشت و درمان نیروهای مسلح مستقر هستند و تاکید مناسبی برای رعایت مسائل بهداشتی وجود دارد.
رئیس سازمان وظیفه عمومی انتظامی کشور در بخش دیگر سخنان خود به اهمیت اعزام مشمولان به سربازی در افزایش امنیت و مسائل دفاعی کشور اشاره و تصریح کرد: از جمله نکات قابل توجه در خدمت سربازی، آمادگی کشور در از نظر دفاعی است. یکی از ماموریت‌های سربازان عزیز تقویت بنیه دفاعی، امنیتی و انتظامی کشور است. اگر امروز آرامش و امنیت داریم از حضور مستمر سربازان در مرزها، جاده‌ها، پادگان‌ها است. در جاهایی که نیاز به حضور سربازان بوده است این حضور را در کنار پایوران و کادر نیروهای مسلح پررنگ می‌بینیم. خوشبختانه کشور ما در منطقه جزء امن‌ترین کشورهای منطقه و حتی امن‌ترین کشورهای دنیا است. این مساله خیلی برایمان مهم است که در حال برقراری امنیت در تمام حوزه ها اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هستیم.

وی با بیان اینکه از نظر نظامی تمام کسانی که در نیروهای مسلح خدمت می‌کنند هم و غم‌شان این است که امنیت برقرار شود، افزود: کشور ما نسبت به ۴۰ سال قبل تغییرات کاملا متفاوتی داشته است. زمانی ما حتی نمی‌توانستیم اسلحه تولید کنیم و سیم خاردار از خارج وارد می‌کردیم اما امروز نیروهای مسلح به پیشرفته ترین سلاح ها مجهز شده‌اند و این باعث شده کشور ما از لحاظ آمادگی حالت بازدارندگی داشته باشد به این معنا که هیچ کشوری جرات نمی‌کند به ایران حمله نظامی داشته باشد.

مهری گفت: آماده‌ایم در کشور این امنیت را به بهترین وجه با حضور سربازان برقرار کنیم. این امنیت تا الان بوده است و برای آینده نیز باید داشته باشیم و امیدواریم بتوانیم در نیروهای مسلح شرایط بهتری را برای خدمت سربازان فراهم کنیم./ایسنا


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , اجتماعی
ارسال دیدگاه

تبلیغات