خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » تنش رو به افزایش در ترکیه در آستانه انتخابات ۱۴ مه/ اردوغان رقیبش را «الکلی» خواند

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۲:۲۱

 کد خبر: 3999
 4 بازدید

تنش رو به افزایش در ترکیه در آستانه انتخابات ۱۴ مه/ اردوغان رقیبش را «الکلی» خواند

تنش‌ها در ترکیه که کمتر از یک هفته تا انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمانی فاصله دارد، بالا گرفته است، زیرا رجب طیب اردوغان از رقیب اصلی خود انتقاد کرده و مخالفان نیز حملات به کمپین‌های انتخاباتی‌شان را گزارش کرده‌اند.

تنش رو به افزایش در ترکیه در آستانه انتخابات ۱۴ مه/ اردوغان رقیبش را «الکلی» خواند
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/74407

تنش‌ها در ترکیه که کمتر از یک هفته تا انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمانی فاصله دارد، بالا گرفته است، زیرا رجب طیب اردوغان از رقیب اصلی خود انتقاد کرده و مخالفان نیز حملات به کمپین‌های انتخاباتی‌شان را گزارش کرده‌اند.

به گزارش انعکاس آزاد ، به نقل از خبرگزاری آلمان، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه طی سخنرانی در بزرگترین گردهمایی کمپین انتخاباتی خود در آستانه انتخابات ۱۴ مه، کمال قلیچداراوغلو، رهبر مخالفان و رهبر حزب جمهوریخواه خلق را “مست” توصیف کرد.

اردوغان خطاب به صدها هزار نفر از هواداران خود در استانبول گفت که قلیچداراوغلو می‌تواند هر چقدر که می‌خواهد بنوشد ولی مردم، کشور را به دست یک “الکلی” رها نخواهند کرد.

رئیس جمهوری ترکیه بار دیگر رقیب خود را به همکاری با “تروریست ها” متهم کرد.

اردوغان تعداد شرکت کنندگان در راهپیمایی انتخاباتی خود در استانبول را حدود ۱.۷ میلیون نفر تخمین زد.

این در حالی است که قلیچداراوغلو روز شنبه نیز در یک مراسم بزرگ در مقابل بسیاری از هواداران در استانبول حاضر شد. هیچ تخمین رسمی از تعداد شرکت کنندگان وجود نداشت.

از سوی دیگر، اکرم امام‌اوغلو، شهردار استانبول از حزب اصلی اپوزیسیون جمهوری خواه خلق (CHP)، عصر یکشنبه گفت که بر اثر پرتاب سنگ هنگام سخنرانی از بالای سقف اتوبوس تبلیغاتی‌اش، تعدادی از مردم زخمی شدند.

امام‌اوغلو در ویدئویی که در توییتر منتشر کرد، گفت که حداقل ۹ نفر از جمعیت زخمی شدند. CHP تصاویری از افراد آسیب دیده از ناحیه سر را منتشر کرد.

امام‌اوغلو نیروهای امنیتی را به خودداری عمدی از اقدام درباره این حادثه متهم کرد و این حادثه را یک اقدام تحریک آمیز توصیف کرد. وی با اشاره به شهر محل وقوع حمله تاکید کرد که این حادثه ربطی به ساکنان ارزروم ندارد.

سلیمان سویلو وزیر کشور در اولین واکنش در توییتر نوشت: اکرم امام‌اوغلو که مردم ارزروم را تحریک‌کننده خطاب می‌کند، خودش یک محرک است.

امام‌اوغلو عصر در راه بازگشت به استانبول بود و هواداران زیادی در آنجا منتظر او بودند.

امام‌اوغلو از پیشنهاد قلیچداراوغلو برای ریاست جمهوری حمایت می‌کند و قرار است در صورت پیروز شدن نامزد مخالفان در انتخابات هفته آینده، معاون رئیس جمهوری شود.

قلیچداراوغلو در توییتر این حمله را محکوم کرد و از هوادارانش خواست آرامش خود را حفظ کنند. وی دولت را به همکاری با مافیا و شبه نظامیان متهم کرد و گفت: هدف آنها ایجاد رعب و وحشت در مردم و دور نگه داشتن‌شان از انتخابات است.

برای انتخابات در ماه جاری میلادی، احزاب اپوزیسیون در قالب یک بلوک شش حزبی به رهبری کمال قلیچداراوغلو نامزد مشترک، که نظرسنجی‌ها می‌گویند از برتری اندکی برخوردار است، متحد شده‌اند.

نظرسنجی‌ها حاکی از شکست احتمالی اردوغان در انتخابات در سطح ملی برای اولین بار در دو دهه اخیر هستند./ایسنا


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , اجتماعی
ارسال دیدگاه

تبلیغات