خبرهای ویژه

» دسته‌بندی نشده » تغییر شیوه اجرای خط کشی طولی ترافیکی در شهر رشت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ - ۱۶:۴۴

 کد خبر: 1423
 13 بازدید

تغییر شیوه اجرای خط کشی طولی ترافیکی در شهر رشت

مدیریت ایمنی و مهندسی ترافیک معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت، در یک اقدام جدید دست به تغییر سبک خط کشی معابر رشت زده است.

تغییر شیوه اجرای خط کشی طولی ترافیکی در شهر رشت
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/09901
مدیریت ایمنی و مهندسی ترافیک معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت، در یک اقدام جدید دست به تغییر سبک خط کشی معابر رشت زده است.

به گزارش انعکاس آزاد، خط کشی طولی(محوری) در سه شکل گرم، دو جزیی و سرد به شکل ممتد و منقطع با توجه به نوع بستر و رده عملکردی معبر در طول سال در معابر عمومی شهر انجام می گیرد.

بر پایه این گزارش این خط کشی ها به صورت مکانیزه و با دانه های شیشه ای(گلاسبید) و با عرض ۱۵ سانتی متر و ضخامت فیلم خشک دو هزار میکرون (برای رنگ دو جزیی) و ۳۵۰ میکرون (برای رنگ سرد) صورت می پذیرد که با توجه به نیاز شهر و قرارداد منعقد شده همچنین شرایط جوی مناسب عملیات خط کشی محوری با رنگ دو جزئی در روزهای اخیر زیر نظر مدیریت ایمنی و مهندسی ترافیک معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت آغاز شده است.

رنگ دو جزئی مصرفی در خط کشی های یاد شده بر پایه متیل متاکریلات بوده و با توجه به دانه های شیشه ای(گلاسبید) آن و ماندگاری بیش از ۲۴ ماهه این نوع خط کشی با وضعیت جوی شهر رشت با میزان بارش سالانه زیاد، برای استفاده در معابر شهری ما بسیار مناسب بوده و شاهد این ادعا خط کشی های محوری انجام شده در سالهای ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ است که هنوز با ضخامت و درخشش قابل قبولی در معابری همچون خیابان امام خمینی(ره) قابل مشاهده است.

این گزارش حاکی است اجرای خط کشی محوری مکانیزه با رنگ دو جزئی با دستگاه های به روز و مدرن چند روزی است که در معابر شهر رشت آغاز شده است. خیابان انقلاب، خیابان ۲۲ بهمن، سبزه میدان، میدان دفاع مقدس، خیابان فرجام، خیابان شهید عاشری، بلوار شهید افتخاری و بزرگ راه های شهید مدرس و خرمشهر در دستور کار اجرای عملیات این نوع خط کشی هستند که بخشی از آنها به طول تقریبی سه هزار متر با حضور کارشناسان مدیریت ایمنی و مهندسی ترافیک معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری اجرا شده و با توجه به وضعیت جوی پیش رو بقیه نیز به مرور اجرا خواهد شد.

گفتنی اینکه پس از پایان عملیات اجرای روکش آسفالت دیگر معابر، خط کشی محوری آنها آغاز خواهد شد و باید اضافه کرد که این نوع خط کشی با کیفیت مواد اولیه و تجهیزات اجرایی مدرن، در استان گیلان تنها در شهر رشت و همزمان با دیگر شهرهای بزرگ کشور همچون تهران، قم و… در طول سال های گذشته انجام گرفته و هم اکنون نیز در حال انجام است.

از مزایای این طرح علاوه تاثیر بسیار زیاد بر ایمن سازی و روان سازی ترافیک، بهبود سیمای معابر شهری را نیز هست.

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت در پایان تاکید کرده که خادمان شما در شهرداری رشت در طول شب ها تلاش می کنند تا عملیات اجرایی این نوع خط کشی در شهر به بهترین شکل انجام شود و از همه شهروندان فهیم و مسافران گرامی نیز می خواهیم تا برای همکاری با تیم های عملیات اجرای خط کشی با صبر و آرامش در رانندگی حداکثر همکاری را با آنها داشته باشند.

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : دسته‌بندی نشده
ارسال دیدگاه

تبلیغات