خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » تغییر در مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت/ پایان دوران روابط خصوصی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۹:۰۲

 کد خبر: 1271
 15 بازدید

تغییر در مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت/ پایان دوران روابط خصوصی

شنیده ها حکایت از آن دارد که به زودی و طی روزهای آینده پیام جعفری نیا مدیر غیربومی روابط عمومی شورای شهر رشت از سمت خود عزل و یک نیروی بومی و جوان به جای او منصوب خواهد شد.

تغییر در مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت/ پایان دوران روابط خصوصی
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/59747

شنیده ها حکایت از آن دارد که به زودی و طی روزهای آینده پیام جعفری نیا مدیر غیربومی روابط عمومی شورای شهر رشت از سمت خود عزل و یک نیروی بومی و جوان به جای او منصوب خواهد شد.

به گزارش انعکاس آزاد، عملکرد جعفری نیا در برخورد گزینشی با رسانه ها بارها مورد نقد قرار گرفته و در دوران او برای نخستین بار در تاریخ شورای شهر رشت تعدادی از خبرنگاران از ورود به صحن شورا منع شدند که این موضوع بعنوان نقطه سیاه کارنامه شورای پنجم همیشه در اذهان خواهد ماند.

طی دو سال اخیر و از زمان حضور جعفری نیا در شورا، این نهاد اجتماعی متاسفانه به ۱۱ جزیره تبدیل شده است که این موضوع را باید مدیون عملکرد وی در روابط عمومی شورا بود! تغییر رویه عجیب و غریب جعفری نیا پس از انتخاب شهردار و اعلام کاندیداتوری امیر حسین علوی برای مجلس ملموس است. بطوری که میتوان آن را به عنوان نقطه عطف نامید و می توان اخبار شورای شهر به دو قسمت قبل و بعد از آن تقسیم کرد!

همچنین بارها اعضای شورای اسلامی شهر رشت نسبت به عملکرد جعفری نیا انتقاد داشته و در خصوص تفاوت گذاشتن او میان اعضای شورا معترض بوده اند. به گونه ای که فرهام زاهد در یکی از جلسات صحن علنی شورا، روابط عمومی شورا را روابط خصوصی خطاب و نسبت به عملکرد این مدیر غیربومی در مجموعه شورا اعتراضاتی را مطرح کرد.

اوج عملکرد ضعیف و تعمدانه جعفری نیا در جلسات انتخاب شهردار رخ داد، او با انتخاب گزینشی خبرنگاران به بهانه نوبتی کردن حضور رسانه ها از ورود خبرنگاران تاثیر گزار ممانعت بعمل می آورد بطوری که در بعضی جلسات مهم به طور کل پایگاه‌های خبری که چند ساله اخیر تمام جلسات را حضور پیدا میکردند ممنوع الورود و برخی ماهنامه ها و هفته نامه ها و رسانه های مکتوب که از سرعت انتقال اخبار کمتری برخوردار هستند حضور پیدا می کردند.

عملکرد جعفری نیا به همین جا ختم نشد او در یک اقدام بی سابقه یکی از اعضای شورای شهر رشت را در فضای مجازی مورد تمسخر قرار داد که باعث ایجاد تنش در فضای مجازی و رسانه ها گردید، انتشار هدفمند تصاویر اعضای شورا و القای شکست در مناسبات شورایی از دیگر اقدامات قابل توجه وی بود.

از دیگر اقدامات قابل تامل جعفری نیا در حوزه روابط عمومی برگزاری جشنواره رسانه و مدیریت شهری بود. جایی که یکی از افراد منتخب این جشنواره مطلبی را به صورت تقریباً کامل از فرانسیس تیبالدز وام گرفته بود و البته حوزه وی پس از این رسوایی با توجیه آنکه در این مطلب از منبع رفرنس گرفته شده آن را اصطلاحاً ماست مالی کرد. هرچند که هیچ رفرنسی در هنگام انتشار مطلب دیده نشده بود و بیش از ۹۸ درصد کلمات متن ارائه شده با متن پروفسور تیبالدز یکسان بود.

جعفری نیا شیرازی از افراد غیر بومی شهرداری محسوب میشود که با عملکرد بسیار ضعیف خود ارتباط رسانه ها با مجموعه شورای شهر را تیره و تار ساخت و نتوانست در انجام وظایف خود عدالت را رعایت کند. او ارتباط مردم با اعضای شورا را با اقداماتی همچون انسداد نظرات در پیج اینستاگرام شورای شهر به حداقل رساند.

در خصوص وضعیت حوزه روابط عمومی شورای شهر رشت گفته می شود بجز عزل جعفری نیا، چند تن دیگر از کارشناسان حوزه روابط عمومی شورا نیز تغییر خواهند کرد. نکته ای که نشان از تمایل تیم جدید هیئت رئیسه شورا برای پالایش در تمامی سطوح شورا جهت ایجاد پویایی بیشتر و عبور از شرایط فعلی دارد.

جالب آنکه در دو روز گذشته برخی از افراد نزدیک به مجموعه روابط عمومی شورا اقدام به انتشار مطالبی در فضای مجازی در خصوص پیام جعفری نیا کرده اند که امیدواریم این اقدامات بنا به خواسته شخصی جعفری نیا جهت جمع کردن حمایت مجازی نبوده باشد. زیرا دیگر هیچ یک از این اقدامات فایده ای نداشته و تصمیم بر ایجاد تغییر در روابط عمومی شورا کاملاً جدی و قریب الوقوع است./خبرراست


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , اخبار ویژه
ارسال دیدگاه

تبلیغات