خبرهای ویژه

» توسعه شهری » تصمیمات جدید ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۳ - ۱۵:۱۴

 کد خبر: 2962
 10 بازدید

تصمیمات جدید ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت

ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت به ریاست سید امیر حسین علوی شهردار رشت و با حضور نادر حسینی رئیس کمیسیون فرهنگی شورا، معاونین و مدیران شهرداری رشت برگزار شد و در این جلسه موضوعات مختلفی مانند اعمال فرماندهی واحد در زمان وقوع بحران، افزایش توان لجستیکی، آمادگی ماشین‌ آلات برف‌ روبی و … مورد تاکید قرار گرفت.

تصمیمات جدید ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/31601
ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت به ریاست سید امیر حسین علوی شهردار رشت و با حضور نادر حسینی رئیس کمیسیون فرهنگی شورا، معاونین و مدیران شهرداری رشت برگزار شد و در این جلسه موضوعات مختلفی مانند اعمال فرماندهی واحد در زمان وقوع بحران، افزایش توان لجستیکی، آمادگی ماشین‌ آلات برف‌ روبی و … مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش انعکاس آزاد واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت – نادر حسینی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت امروز جمعه سوم دی ماه ۱۴۰۰ در جلسه ستاد بحران که با توجه به شرایط هواشناسی و پیش بینی بارش برف در اواخر دیماه و اواسط بهمن برگزار شد، اظهار داشت: از زحمات و تلاشهای شهردار رشت و کلیه معاونان و دستگاههای زیر مجموعه شهرداری در مدت اخیر قدردانی می‌کنم.

نادر حسینی عضو شورای اسلامی شهر رشت اعمال فرماندهی واحد و تدوین یک طرح جامع مدیریت بحران برای مواجهه با انواع بحرانها در تمام فصول سال را لازم و ضروری خواند و افزود: شهرداری رشت با کمبود تجهیزات و ماشین‌ آلات مواجه است که باید برای تقویت آن از منابع موجود و اعتبارات ملی استفاده شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه همگرایی و انسجام باید در بین سازمانهای زیر مجموعه شهرداری وجود داشته باشد، اطلاع‌ رسانی دقیق اقدامات انجام گرفته در شورا و شهرداری را اثرگذار ذکر کرد و یادآور شد: اگر در فضای رسانه‌ای گاهی مشاهده می‌شود که گفتگوهایی بین نهاد شورا و مجموعه مدیریت شهری رد و بدل می‌شود، دلیلش این نیست که هماهنگی و انسجام لازم وجود ندارد.

 

سید امیر حسین علوی شهردار رشت نیز در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری اظهار داشت: اینکه سطح مواجهه با بحران را تنها در حوزه بارش برف در نظر بگیریم و از دیگر مصادیق آن غافل شویم به هیچ عنوان شایسته و زیبنده شهرداری رشت نیست زیرا شهرداری باید سطح و جایگاه خود را در این حوزه ارتقاء دهد.

وی تصریح کرد: وظیفه ما مدیریت این شهر است زیرا وقتی هر حادثه‌ و بحرانی اتفاق می‌افتد، مردم از شهردار و مدیریت شهری انتظار دارند. بنابراین مقولات مدیریت بحران باید از این به بعد در سر فصل تمام اقدامات شهرداری رشت قرار گیرد.

سید امیر حسین علوی ضمن تاکید بر نصب چارت مدیریت بحران در مناطق پنجگانه، واحدهای خدمات شهر و نواحی مختلف شهرداری رشت اذعان کرد: از سازمان آتش‌ نشانی شهرداری رشت انتظار داریم، اطفاء حریق با پهباد را در دستور کار خود قرار دهد.

شهردار رشت ساختار مدیریتی در شهرداری را ساختاری مناسب و مشخص ذکر کرد و افزود: اگر در ادامه کار کوچکترین عدم همراهی در سیاستها و اجرا رخ دهد، بدون شک بازنگری و تغییر مدیریتی اعمال خواهد شد.

علوی با بیان اینکه توان لجستیک شهرداری رشت باید افزایش پیدا کند، اظهار داشت: تمام بخشها از خدمات شهر گرفته تا حوزه مناطق پنجگانه و آتش‌ نشانی باید نیازمندیهای خود جهت مواجهه بهتر در زمان وقوع بحران را احصاء نمایند و مدیریت مالی هم مکلف است، نسبت به پوشش این بخشها سرعت بیشتری به خرج دهد.

شهردار رشت اعمال فرماندهی واحد، حفظ آرامش و جلوگیری از استهلاک نیروها را از جمله مؤلفه‌های مهم در بحث مدیریت بحران ذکر کرد.

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : توسعه شهری
ارسال دیدگاه

تبلیغات