خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » ترخیص اولین محموله خودروهای وارداتی از گمرک/ اعلام قیمت طی روزهای آتی

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۴:۳۱

 کد خبر: 3653
 15 بازدید

ترخیص اولین محموله خودروهای وارداتی از گمرک/ اعلام قیمت طی روزهای آتی

در جهت تحقق اجرای قوانین و سیاست واردات خودروی کشور، اولین محموله خودروهای وارداتی گروه خودروسازی سایپا، ترخیص شد؛ طبق اعلام این گروه خودروسازی، تا پایان سال جاری ۱۰۰ هزار دستگاه دیگر از خودروهای چانگان توسط گروه سایپا وارد خواهد شد.

ترخیص اولین محموله خودروهای وارداتی از گمرک/ اعلام قیمت طی روزهای آتی
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/99005

در جهت تحقق اجرای قوانین و سیاست واردات خودروی کشور، اولین محموله خودروهای وارداتی گروه خودروسازی سایپا، ترخیص شد؛ طبق اعلام این گروه خودروسازی، تا پایان سال جاری ۱۰۰ هزار دستگاه دیگر از خودروهای چانگان توسط گروه سایپا وارد خواهد شد.

به گزارش انعکاس آزاد، طبق اعلام گروه خودروسازی سایپا، در راستای تحقق اجرای قوانین و سیاست واردات خودرو، اولین محموله خودروهای وارداتی گروه خودروسازی سایپا که فروش آن از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودرو انجام شده، ترخیص شد.

مهدی ضیغمی- مدیر طرح واردات خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت- در حاشیه ترخیص خودروهای وارداتی گروه سایپا، اظهار کرد: پس از وقفه پنج ساله، با همت وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه‌های مرتبط، اولین سری از خودروهای وارداتی، از گمرک آپرین (اسلامشهر) ترخیص شد. این نخستین محموله شامل ۱۱۰۸ خودروی چانگان است که توسط سایپا وارد شده است. طی روزهای آینده سری جدید خودروها وارد کشور خواهد شد و عملیات تخلیه آن‌ها در بنادر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه به دلیل مشکلات ناشی از قوانین واردات خودرو که در شرایط غیرتحریمی نوشته شده بود، ترخیص خودروهای وارداتی چالش های متعددی داشت، افزود: با همکاری و همراهی دستگاه های مرتبط توانستیم اولین سری از خودروها وارداتی را ترخیص کنیم و قطعا این امر باعث خواهد شد که واردات و ترخیص سایر خودروها سرعت بیشتری پیدا کند.

اعلام قیمت نهایی خودروها طی روزهای آتی؛ عرضه هفته آتی

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت درباره قیمت خودروهای وارداتی گفت: در روزهای آینده قیمت نهایی خودروهای وارداتی از سوی سازمان حمایت نهایی خواهد شد و پس از آن عرضه خودروها انجام می شود.

ضیغمی ضمن تاکید بر اینکه واردات خودرو تا دو ماه آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت، گفت: چرا که با مصوبات ارائه شده توسط وزیر صمت، مسیر واردات خودرو تسهیل می‌شود. هفته آتی عرضه خودروهای وارداتی به متقاضیان آغاز می‌شود.

مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت همچنین از ورود ۱۵۰۰ خودروی خارجی دیگر به کشور خبر داد که در فرآیند دریافت مجوزهای ترخیص از گمرک هستند و پس از دریافت تاییدیه‌های استاندارد و همزمان با عرضه، قیمت این خودروها نیز اعلام خواهد شد، اظهار کرد: این تعداد خودرو از برندهای فیات، زوتی، هیوندایی، کیا و میتسوبیشی هستند که به مرور عرضه خواهند شد.

خودروهای چانگان وارداتی طی یک‌ماه آینده تحویل صاحبان خود خواهد شد

همچنین کوروش کمانکش- معاون خرید گروه خودروسازی سایپا- نیز در حاشیه ترخیص نخستین محموله خودروهای  وارداتی این مجموعه، گفت: با وجود تمام مشکلات و موانعی که بر سر راه ترخیص خودروهای وارداتی وجود داشت، موفق شدیم بخشی از خودروها را از گمرک ترخیص کنیم. با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت توانستیم مشکلات واردات خودرو را حل و خودروها را از گمرک ترخیص کنیم. گروه خودروسازی سایپا ۱۱۰۸ دستگاه خودرو چانگان CS۳۵ پلاس و ۱۲۵ دستگاه CS۵۵ پلاس (تا یک ماه آینده امکان ترخیص این مدل خودرو نیز فراهم خواهد شد) به بازار عرضه خواهد کرد.

وی در رابطه با خودروهای وارداتی چانگان، گفت: بر اساس مذاکرات و گفت‌وگوهای صورت گرفته، قرار است خودروهای چانگان با مدل های CS۱۵ پلاس، CS۳۵ پلاس، CS۵۵ پلاس، CS۷۵ پلاس،  Uni-k، Uni-T و پیکاپ هانتر وارد کشور شود.

معاون خرید گروه خودروسازی سایپا درباره تحویل خودروها به مشتریان اظهار کرد: طبق قرعه‌کشی صورت گرفته و اولویت‌بندی انجام شده از سوی وزارت صمت، امیدواریم خودروهای وارداتی چانگان طی یک ماه آینده به دست متقاضیان برسد. در راستای کمک به تنظیم بازار و توزیع مناسب خودرو به متقاضیان تا پایان سال جاری ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو چانگان دیگر با مدل‌های CS۳۵ پلاس، CS۵۵ پلاس و Uni-k وارد کشور خواهد شد./ایسنا


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , اخبار ویژه , اقتصادی , خبر مهم
ارسال دیدگاه

تبلیغات