خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » بهبود “اکوسیستم شهری” و “حمل و نقل” دو اولویت اصلی شهرداری رشت است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۶:۱۹

 کد خبر: 2057
 20 بازدید

بهبود “اکوسیستم شهری” و “حمل و نقل” دو اولویت اصلی شهرداری رشت است

شهرداری رشت با مجموعه ای پیچیده از مسائل و موضوعات در ارتباط است که هر یک در جای خود لازم و ضروری است اما اولویتهای اصلی ما پرداختن به “بهبود اکوسیستم شهری” و همچنین “تقویت سیستم حمل و نقل” است.

بهبود “اکوسیستم شهری” و “حمل و نقل” دو اولویت اصلی شهرداری رشت است
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/86557
شهرداری رشت با مجموعه ای پیچیده از مسائل و موضوعات در ارتباط است که هر یک در جای خود لازم و ضروری است اما اولویتهای اصلی ما پرداختن به “بهبود اکوسیستم شهری” و همچنین “تقویت سیستم حمل و نقل” است.

 

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، این مطلب را دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت در برنامه “در مسیر توسعه” شبکه باران عنوان کرد و گفت: در زمینه بهبود اکوسیستم شهر رشت، ابتدا روی دفنگاه زباله های سراوان کار کردیم و کارخانه تصفیه خانه شیرابه زباله های سراوان را در مدت کمتر از ۶ ماه طراحی و اجرا کردیم که اکنون بیش از ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همه تجهیزات و امکانات این تصفیه خانه خریداری و نصب شده است و تنها حوضچه های بیرونی آن باقی مانده که آن هم به زودی به پایان می رسد.

دکتر حاج محمدی خاطر نشان کرد: ما برای بهبود اکوسیستم شهری ابتدا می خواهیم آلودگی ها را از رودخانه ها دور کنیم تا در ۳۲ کیلومتر مسیر رودخانه داخل شهر علاوه بر شیرابه های سراوان، آلودگیهای و فاضلابهای صنعتی ، بیمارستانی ، کشاورزی و شهری در آن داخل نشود و پس از آن سرمایه گذار بیاید و جداره ها را بسازد و مسیر را اصلاح کند و از این فضا به نحوی مناسب برای ایجاد فضاهای سبز و بوستانها بهره گیری شود‌.

وی گفت: همچنین ما برای رفع آلودگیهای شهری ۱۰ پروژه مختلف زیست محیطی و مدیریت پسماند اجرا کرده و در دست اجرا داریم که با اعتباری حدود ۹۱ میلیارد تومان بهسازی دفنگاه زباله ها، ساخت ساختمان بویلر و خرید تجهیزات کارخانه زباله سوز و افزایش ظرفیت کارخانه کود آلی و همچنین پروژه تفکیک زباله ها از مبدا و جمع آوری و پردازش پسماندها همه و همه در راستای بهبود فضای شهری دنبال می شود.

وی ادامه داد: مسئله زیست محیطی بعدی به پروژه تالاب عینک بر می گردد و چون دستگاه های اجرایی بسیاری ادعای مالکیت این تالاب را دارند ما اخیراً با شرکت آب منطقه ای وارد مذاکره شدیم تا وضعیت تالاب مشخص شود و سرمایه گذار بر روی تالاب برنامه ها و پروژه های تفریحی اجرا کند.

شهردار رشت سپس گفت: اولویت دیگر مدیریت شهری مسئله حمل و نقل شهری است که ما روی آن خیلی کار کرده ایم. برای کاهش ترافیک شهری و بهبود وضعیت حمل و نقل، اجرای تراموا را پیشنهاد دادیم که در شورای عالی ترافیک استان گیلان تصویب شده و منتظریم تا در شورای عالی ترافیک کشور هم به تصویت برسد. هم زمان با سرمایه گذار وارد گفت وگو شده ایم و به محض تصویب، این پروژه اجرایی می شود.

گفتنی است، اسماعیل حاجی پور رئیس شورای اسلامی شهر رشت و دکتر یاسوری کارشناس و از اساتید دانشگاه همراه با شهردار رشت در این گفت و گو حضور داشتند و به پرسش های مجری برنامه پاسخ دادند.

 

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , اخبار ویژه , توسعه شهری
ارسال دیدگاه

تبلیغات