خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » بزرگترین پروژه سرمایه گذاری سه استان شمالی کشور در رشت در حال شکل گیری است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ - ۱۶:۳۷

 کد خبر: 1421
 11 بازدید

بزرگترین پروژه سرمایه گذاری سه استان شمالی کشور در رشت در حال شکل گیری است

شهردار رشت و مریم گل احضار سرپرست معاونت مالی و اقتصادی شهرداری رشت درباره بزرگترین پروژه سرمایه گذاری سه استان شمالی کشور با عنوان پارک آبی رشت در نشست غیررسمی به اعضای شورای اسلامی شهر گزارش دادند.

بزرگترین پروژه سرمایه گذاری سه استان شمالی کشور در رشت در حال شکل گیری است
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/31930
 شهردار رشت و مریم گل احضار سرپرست معاونت مالی و اقتصادی شهرداری رشت درباره بزرگترین پروژه سرمایه گذاری سه استان شمالی کشور با عنوان پارک آبی رشت در نشست غیررسمی به اعضای شورای اسلامی شهر گزارش دادند.

به گزارش انعکاس آزاد، دکتر حاج محمدی در این نشست اجرای طرح سرمایه گذاری پارک آبی در رشت را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: سرمایه گذار پروژه در سه مرحله از زمین بازدید کرده و توافق شده چنانچه زمین تحویل داده شود تا فروردین سال آینده پارک آبی وارد مرحله اجرایی شده و پس از آن بقیه مراحل را فاز به فاز به انجام برساند.

دکتر ناصر حاج محمدی خاطر نشان کرد: از مزایای اجرای پروژه این است که تمام تجهیزات لازم آن وارد کشور شده و همه آن به صورت پیش ساخته بوده و تنها باید قطعات آن نصب شوند که از این بابت نگرانی خاصی وجود ندارد.

وی گفت: اعتبار سرمایه گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که ممکن است به یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هم افزایش یابد و از نظر میزان سرمایه گذاری بزرگترین پروژه سه استان شمالی کشور محسوب می شود.

در این نشست مریم گل احضار با اشاره به اینکه لایحه پروژه سرمایه گذاری پارک آبی برای ارائه به شورا آماده شده بود اما چون جلسه تشکیل نشد، در این نشست به طور غیررسمی توضیح داده می شود.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری رشت سپس گفت: آقای شهردار سرمایه گذار این پروژه را شناسایی کرده اند که در صورت واگذاری زمین در دو مجموعه خانم ها و آقایان و در ده هکتار اجرایی می شود.

وی ادامه داد: زمینی در جاده تهران در ورودی شهر رشت از منابع طبیعی و جنگل داری طی تفاهم نامه ای با سازمان جهاد کشاورزی به مساحت ۴۶ هکتار به شهرداری رشت تعرفه شده که باید در کمیسیون ماده ۵ تغییر کاربری بدهیم.

وی تاکید کرد: سرمایه گذار تعهد نموده که یک هزار میلیارد تا یک هزار و ۲۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری کند و اگر زمین آماده باشد در اولین فرصت کار اجرایی را شروع می کند.

گل احضار گفت: امروز لایحه را آورده بودیم تا مجوز لازم را برای فراخوان از شورای محترم شهر بگیریم تا با تغییر کاربری زمین بستر های لازم برای اجرای این پروژه سرمایه گذاری بزرگ شهر رشت فراهم شود.

وی ادامه داد: در اجرای این پروژه سینما، هتل، شهر سلامت، رستوران، میهمانسرا، پارکینگ طبقاتی، شهر بازی و… در نظر گرفته شده که مرحله به مرحله به اجرا در می آید.

مریم گل احضار همچنین تاکید کرد: اگر این پروژه اجرایی شود درآمد پایدار مناسب برای شهرداری رشت رقم خواهد خورد چون درصدی از درآمد پروژه به طور همیشگی متعلق به شهرداری رشت خواهد بود و می تواند بسیاری از مسائل مالی شهرداری را رفع کند.

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , توسعه شهری
ارسال دیدگاه

تبلیغات