خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » اگر قصد فروش سهام عدالت خود را دارید بخوانید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۶:۳۲

 کد خبر: 2007
 15 بازدید

اگر قصد فروش سهام عدالت خود را دارید بخوانید

سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت، گفت: افرادی که از روز ۱۵ خردادماه امسال تا ۲۹ خرداد نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت خود اقدام کرده اند، از امروز می‌توانند وارد فرآیند فروش سهم خواهند شد. امروز خبری مبنی بر قابل معامله شدن سهام عدالت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. در متن این خبر […]

اگر قصد فروش سهام عدالت خود را دارید بخوانید
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/97651

سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت، گفت: افرادی که از روز ۱۵ خردادماه امسال تا ۲۹ خرداد نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت خود اقدام کرده اند، از امروز می‌توانند وارد فرآیند فروش سهم خواهند شد.

امروز خبری مبنی بر قابل معامله شدن سهام عدالت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

در متن این خبر به نقل از حسین فهیمی، سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت آمده است: سهامداران عدالت که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، از امروز می‌توانند سهام خود را معامله کنند. برای آنهایی که سهام عدالت به آنها تخصیص داده نشده بود، از روز شنبه ۱۴ تیر ماه این سهام به آنها تخصیص داده خواهد شد و کسانی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند اولا دارایی خود را در پرتفوی سهام ببینند، ثانیا می‌توانند سهام خود را اضافه کنند، بفروشند، تبدیل کنند و یا نگه دارند. و این اختیار با آنها خواهد بود.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت درخصوص برخی ابهامات فروشندگان سهام عدالت شفاف‌سازی کرد.

حسین فهیمی گفت: افرادی که از روز ۱۵ خردادماه امسال تا ۲۹ خرداد نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت خود اقدام کرده اند، از امروز می‌توانند وارد فرآیند فروش سهم خواهند شد.

وی ادامه داد: کارگزاران هم بر اساس شرایط بازار و وضعیت سهم، سهام این گونه افراد را در بورس یا فرابورس می‌فروشند و پول را در روزهای آینده به حساب شبای آنها واریز خواهند کرد.

فهیمی در خصوص دلایل تاخیر در فروش سهام سهامداران عدالت، افزود: واقعیت این است که اطلاعات این افراد جدید روز گذشته در اختیار شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار گرفت و از امروز اطلاعات آنها بروزرسانی و در اختیار کارگزاران قرار می‌گیرد.

وی درباره افرادی که قبل از ۱۵ خرداد ماه گذشته فرم‌های فروش سهام عدالت خود را تکمیل کرده اما هنوز وجهی دریافت نکرده‌اند، تاکید کرد: افرادی که شماره شبای حساب بانکی آنها صحیح، مورد تایید بانک مرکزی و فعال بوده و شماره تلفن همراهشان نیز به نام خود فرد بودهاست، تمام وجه را در روزهای اول آزادسازی سهام عدالت دریافت کرده‌اند.

فهیمی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار، مشمولان سهام عدالت با ارائه شماره حساب شبای معتبر و فعال و تلفن همراه به نام خود از فرآیند شناسایی مشتری نزد بازار سرمایه (ثبت نام در سجام، احرازهویت سجام، ارائه مدارک و پرداخت هزینه…) معاف شدند، افزود: یکسری افراد همچنان با مشکل شماره تلفن همراه به نام خود روبه‌رو هستند و برای برخی افراد نیز بانک مرکزی شماره شبای آنها را تایید نکرده یا حساب بانکی آنها غیر فعال بوده است است. به این معنی که افرادی هستند که شماره شبای آنها تایید شده اما بیش از شش ماه است که حساب آنها راکد بوده و نمی‌توان وجه این افراد را به حسابشان واریز کرد.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت، گفت: حفاظت از دارایی‌های مشمولان سهام عدالت و پس از فروش سهم، حفاظت از وجوه آنها از اولویت‌های مهم این شرکت است که با وسواس و سختگیری این امر را انجام می‌دهیم تا دارایی سهامداران سهام عدالت تحت هیچ شرایطی در مخاطبه قرار نگیرد و این سخت گیری باعث بروز تاخیرهایی در خصوص برخی مشتریان کارگزاری‌ها شده است.

فهیمی درمورد عدم مشاهده سبد سهام عدالت سهامداران در برخی از شرکت کارگزاری نیز، افزود: این شرکت‌ها اگر سیستم‌های خود را بروز رسانی کنند این مشکل برطرف می‌شود.

منبع: تجارت نیوز

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , اخبار ویژه , اخبار ویژه اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه

تبلیغات