خبرهای ویژه

» آخرین_اخبار » استاندار گیلان در مراسم معارفه شهردار جدید رشت پاکدستی و تدبیرکاری شهردار جدید رشت سبب انتخاب ایشان شد

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۲:۱۱

 کد خبر: 3887
 11 بازدید

استاندار گیلان در مراسم معارفه شهردار جدید رشت پاکدستی و تدبیرکاری شهردار جدید رشت سبب انتخاب ایشان شد

اسدالله عباسی استاندار گیلان در مراسم معارفه شهردار جدید رشت ضمن اشاره به روحیه تدبیر و مدیریت قابل قبول رحیم شوقی گفت: پاکدستی و تدبیر کاری شهردار منتخب سبب انتخاب ایشان شد.

استاندار گیلان در مراسم معارفه شهردار جدید رشت پاکدستی و تدبیرکاری شهردار جدید رشت سبب انتخاب ایشان شد
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/03773

اسدالله عباسی استاندار گیلان در مراسم معارفه شهردار جدید رشت ضمن اشاره به روحیه تدبیر و مدیریت قابل قبول رحیم شوقی گفت: پاکدستی و تدبیر کاری شهردار منتخب سبب انتخاب ایشان شد.
به گزارش انعکاس آزاد _ اسدالله عباسی استاندار گیلان امروز شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ در مراسم معارفه رحیم شوقی شهردار جدید رشت و معارفه یوسف یزدانی سرپرست شهرداری که در حضور اعضای شورای اسلامی، برخی مسئولان بلند پایه شهری و اصحاب رسانه در تالار مرکزی برگزار شد اظهار داشت: صلاحیت شهردار جدید با مشاهده عملکرد قابل قبول ایشان در مدت حضورشان در استانداری گیلان کاملا قابل مشاهده است.
استاندار گیلان ضمن تشکر از زحمات یوسف یزدانی سرپرست شهرداری رشت برای عملکرد مفیدشان در حوزه مدیریت شهری عنوان کرد: در مجموع در دو سال گذشته چهار نفر برای مدیریت شهر رشت انتخاب شدند که هر یک به نحوی در پیشبرد اهداف مدیریت شهری موثر بوده اند.
عباسی با بیان اینکه سرپرست شهرداری رشت در مدت تصدی خود در تراز یک شهردار ظاهر شد تصریح کرد: امیدواریم مدیریت شهر رشت در دو سال باقی مانده از شورای ششم بدون وقفه و با اهداف شهروند محوری و توسعه شهری به کار خود ادامه دهد.
عباسی ضمن تاکید بر اهمیت ثبات در سمت های مدیریتی شهری یادآور شد: ثبات در مدیریت‌ها سبب پیشبرد موثر در امور خواهد بود از طرفی قرارگیری مدیران متخصص در جایگاه‌های حساس امر بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود.
وی ضمن اشاره به روحیه تدبیر و مدیریت قابل قبول رحیم شوقی در مدت حضورش در حوزه استانداری گیلان اضافه کرد: رشت با تمام ظرفیت‌ها و کاستی‌ها متعلق به تمام استان گیلان است و هنر مدیریت شهری باید این باشد که از تمام ظرفیت‌های نهادها و سازمان‌ها استفاده کند.
نماینده عالی دولت در استان گیلان افزود: توصیه من به شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت این است که درگیر حاشیه‌سازی نشوند و تمرکز خود را معطوف به اولویت‌ها کرده و به امور مهم بپردازند.
استاندار گیلان با تاکید بر اینکه استانداری از تصمیمات به جا در رفع دغدغه‌های جاری رشت حمایت خواهد کرد اضافه کرد: خوشحالیم که بالاخره توانستیم دو معضل اساسی استان گیلان و شهر رشت یعنی ساماندهی پسماند و روان سازی ترافیک را در مسیر کارگشایی نسبی و ساماندهی قرار دهیم.
عباسی در ادامه با اشاره به معضل حاشیه نشینی در شهرهای گیلان، برخی نارسایی ها در ماده‌های ۱۰۰ و سایر قوانین مربوط به ساخت و سازها را مورد توجه قرار داد و گفت: باید از ناهمگونی در شهرسازی ها پرهیز نمود و آسیب‌هایی که چهره شهر را مخدوش می سازد را در بدو امر و با درایت مدیران شهری شناسایی و علاج کرد.
وی در مورد معضل آلودگی رودخانه گوهررود و زرجوب و دستور رئیس جمهور به استانداری گیلان برای ساماندهی و احیا این دو رودخانه اظهار داشت: معتقدم معضل رودخانه ها باید از بالادست و با طی مرحله شناسایی آلایندها و توقف پساب‌های ورودی به رودخانه‌ها آغاز شود و این امر نیز نیازمند یک تلاش جدی و یکپارچه میان دستگاههای اجرایی و همچنین ایجاد تسهیلات و راهکارهای اجرایی به واحدهای آلاینده است.
استاندار گیلان در بحث کود آلی به موضوع اهمیت دست یافتن به پردازش صد در صدی پسماند اشاره کرد و گفت: تفکیک اصولی در ابتدا هزینه بر است اما در نهایت و بدون شک به درآمدزایی منجر خواهد شد.

عباسی ادامه داد: توصیه ویژه ما به مدیریت شهری این است که تلاش شود تا آبان ماه و یا حتی زودتر از این تاریخ ، پروژه ساماندهی سراوان بطور کامل اجرایی شود زیرا این مهم در جای خود یک سنگ محک برای تعیین میزان اقبال و موفقیت شورای ششم در عملکردها خواهد بود.
نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه پاکدستی و تدبیر کاری شهردار منتخب سبب انتخاب ایشان شد افزود: لازم است شهرداری از هم اکنون برای تملک حاشیه رودخانه ها وارد عمل شود تا بعد از طی پروسه احیاسازی، بتوان جانمایی و ایجاد تفرج گاه‌های عمومی در حاشیه رودخانه ها را آغاز نمود که البته در این مسیر هرگاه لازم باشد استانداری گیلان حمایت‌های لازم را خواهد داشت.
عباسی در پایان به اهمیت اخذ برند جدید و جهانی برای شهر رشت در بخش صنایع دستی اشاره داشت و ضمن تشکر از تلاش‌های کلیه دست اندرکاران بخش مدیریت شهری و نمایندگان مجلس تصریح کرد: برای شهردار جدید رشت آرزوی دوران مدیریتی موفق و درخشان می‌نمایم.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آخرین_اخبار , گیلان
ارسال دیدگاه

تبلیغات