خبرهای ویژه

» جهان » ازسرگیری درگیری‌ها در اردوگاه عین الحلوه لبنان/۳ کشته تا بدین لحظه

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۰۷

 کد خبر: 5283
 11 بازدید

ازسرگیری درگیری‌ها در اردوگاه عین الحلوه لبنان/۳ کشته تا بدین لحظه

منابع خبری صبح امروز (شنبه) از درگیری‌های مسلحانه مجدد در اردوگاه عین الحلوه لبنان و کشته و مجروح شدن شماری درپی این درگیری‌ها خبر داده‌اند.

ازسرگیری درگیری‌ها در اردوگاه عین الحلوه لبنان/۳ کشته تا بدین لحظه
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/66405

منابع خبری صبح امروز (شنبه) از درگیری‌های مسلحانه مجدد در اردوگاه عین الحلوه لبنان و کشته و مجروح شدن شماری درپی این درگیری‌ها خبر داده‌اند.

به گزارش انعکاس آزاد، سایت النشره در این باره اعلام کرد که درگیری‌ها صبح شنبه در محله «حطین» اردوگاه عین الحلوه در جنوب لبنان از سرگرفته شد.

رسانه‌های لبنانی اعلام کرده‌اند که درگیری‌ها به مناطق اضطراری گسترش یافته است.

این منابع همچنین اعلام کردند که در جریان این درگیری‌ها از مسلسل و توپ استفاده شد.

پایگاه خبری العهد نیز در این باره گزارش داد که تا بدین لحظه در نتیجه درگیری‌های مسلحانه در عین الحلوه سه تن کشته شده‌اند. یکی از آنها از اعضای جنبش فتح است و دو نفر از آنها به بیمارستان الحمشری و سومی به بیمارستان الرای صیدا منتقل شدند.

منابع رسانه‌ای لبنان همچنین از مجروح شدن شماری درپی این درگیری‌ها خبر داده‌اند.

در همین راستا، شبکه المیادین اعلام کرد که تماس‌هایی میان مقامات لبنان و طرف‌های فلسطینی برای آرام کردن اوضاع در اردوگاه عین الحلوه صورت گرفته است.

این درگیری‌ها درحالی ازسر گرفته شده است که الجزیره جمعه اعلام کرده بود، توافق آتش‌بس در اردوگاه آوارگان فلسطینی عین الحلوه در جنوب لبنان در نتیجه رایزنی‌های ارتش لبنان و نمایندگانی از جنبش‌های فتح و حماس منعقد شده است.

پنج‌شنبه شب درگیری‌های شدیدی میان جنبش فتح و طرف‌های دیگر در دو منطقه البرکسات و بستان القدس رخ داد که به زخمی شدن چند تن انجامید.

این درگیری‌ها پس از آن شکل گرفت که پنج شنبه دو بمب در اردوگاه عین الحلوه منفجر شد.

النشره در این باره گزارش داده بود که پس از این دو انفجار صدای تیراندازی شنیده شد.

ترور نافرجام «محمود خلیل» ملقب به «ابو قتاده» یکی از فرماندهان گروه‌ موسوم به «عصبه الانصار» فلسطین در این اردوگاه که هشتم مرداد ماه گذشته رخ داد، بهانه آغاز این درگیری‌ها شده بود.

این فرمانده امنیتی مجروح شد، اما یک پناهجوی فلسطینی به نام «عبد فرهود» از اعضای گروه موسوم به «الشباب المسلم» کشته و شش نفر دیگر از جمله دو کودک زخمی شدند./ایسنا

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : جهان
ارسال دیدگاه

تبلیغات