خبرهای ویژه

» گیلان » آغاز به کار کمیته های تخصصی خانه مطبوعات/ راه اندازی مرکز آموزش خانه مطبوعات در گیلان

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۳:۳۲

 کد خبر: 3162
 8 بازدید

آغاز به کار کمیته های تخصصی خانه مطبوعات/ راه اندازی مرکز آموزش خانه مطبوعات در گیلان

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با تاکید بر مشارکت و تعامل بیشتر خبرنگاران با خانه مطبوعات، گفت: مشارکت اصحاب رسانه در پیشبرد اهداف خانه مطبوعات تاثیر بسزایی دارد.

آغاز به کار کمیته های تخصصی خانه مطبوعات/ راه اندازی مرکز آموزش خانه مطبوعات در گیلان
The short URL of the present article is: https://enekasazad.ir/94466

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با تاکید بر مشارکت و تعامل بیشتر خبرنگاران با خانه مطبوعات، گفت: مشارکت اصحاب رسانه در پیشبرد اهداف خانه مطبوعات تاثیر بسزایی دارد.


میلاد ابراهیمی عصر دوشنبه در نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات خبرنگاران و اصحاب رسانه گیلان، اظهار کرد: نشست های بررسی مشکلات خبرنگاران به صورت مستمر پیگیری و برگزار می شود.
وی با بیان اینکه خانه مطبوعات مامن همه اصحاب رسانه است، افزود: رسیدگی به مشکلات و مسائل خبرنگاران و اصحاب رسانه از اولویت های اصلی خانه مطبوعات است.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به تشکیل کمیته های مختلف در این مجموعه، بیان کرد: کمیته های پیشکسوتان، حقوقی، عکاسان خبری و خبرنگاران ورزشی در خانه مطبوعات گیلان راه اندازی می شود‌.
وی با بیان اینکه مشارکت اصحاب رسانه در پیشبرد اهداف خانه مطبوعات تاثیر بسزایی دارد، تصریح کرد: اعضای خانه مطبوعات برای عضویت در کمیته های تخصصی می توانند با ارسال نام و نام خانوادگی و نام کمیته موردنظر خود به سرشماره پیامکی ۱۰۰۰۱۳۳۳۳۲۳۶۲۹ درخواست خود را ثبت کنند.
ابراهیمی با اشاره به افزایش قابل توجه هدیه روز خبرنگار سال جاری برای اصحاب رسانه گیلان، اضافه کرد: امسال برای پرداخت هدیه روز خبرنگار ۳۰۰ میلیون تومان تامین اعتبار شد که این رقم در سال گذشته بسیار کمتر بود.
وی ادامه داد: بیش از ۷۰۰ خبرنگار در ۱۷ مرداد و روز خبرنگار تجلیل شدند.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به چالش های مالی این مجموعه در سنوات گذشته، بیان کرد: با دست خالی بدهی های گذشته خانه مطبوعات را پرداخت کردیم.
ابراهیمی با اشاره به انباشت مطالبات و مسائل خبرنگاران گیلان، اضافه کرد: برخی مشکلات خبرنگاران از جمله بیمه، سابقه بیش از سه دهه ای دارد و تاکنون لاینحل باقی مانده است.
وی با تاکید بر مشارکت و تعامل بیشتر خبرنگاران با خانه مطبوعات، افزود: خبرنگاران در کنار خانه مطبوعات باشند که این در کنار هم بودن ها منجر به گره گشایی مسائل می شود.
مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با انتقاد از عملکرد ضعیف اداره کل راه و شهرسازی گیلان در قبال مسکن خبرنگاران، اضافه کرد: بیش از ۲۰۰ نفر از خبرنگاران برای مسکن خبرنگاری ثبت نام کردند که اسامی آنها به اداره کل راه و شهرسازی اعلام شد.
ابراهیمی افزود: روند ثبت و پیگیری کارها برای مسکن خبرنگاران با تغییر مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، در ایستگاه وعده‌ها متوقف شد.
وی ادامه داد: با توجه به پیگیری های خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص مسکن خبرنگاران، هیچ نتیجه و جواب اثربخشی از سوی راه و شهرسازی گیلان داده نمی شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به رویکرد آموزشی این مجموعه، از راه اندازی مرکز آموزش خانه مطبوعات در گیلان خبر داد و اضافه کرد: از سال گذشته تاکنون ۶ دوره آموزشی برای خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.
ابراهیمی با بیان اینکه جامعه رسانه ای گیلان نیاز به بروزرسانی آموزشی و محتوایی دارد، گفت: انتظار می رود اعضای خانه مطبوعات از دوره های آموزشی استقبال بیشتری نمایند.
وی با اشاره به مشکلات و مسائل جامعه خبری گیلان، افزود: خبرنگاران برای حل مشکلات ایده پردازی کنند و طرح و پیشنهاد ارائه دهند.

گفتنی است، در این نشست که با حصور کارشناس مسئول رسانه ارشاد و مسئول صندوق اعتباری هنر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان همراه بود، به سوالات و مشکلات خبرنگاران در این حوزه پاسخ داده شد.

اعضای محترم خانه مطبوعات برای عضویت در کمیته های تخصصی می توانند با ارسال نام و نام خانوادگی و نام کمیته موردنظر خود به سرشماره پیامکی ۱۰۰۰۱۳۳۳۳۲۳۶۲۹ درخواست خود را ثبت کنند.

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : گیلان
ارسال دیدگاه

تبلیغات